Як виглядали 7 відомих європейських замків до того, як перетворилися на руїни

Джерело зображення boredpanda.com
Джерело зображення boredpanda.com

Через карантин ми не можемо мандрувати та відвідувати нові країни, але ж ніхто не забороняв віртуальні подорожі, так?

Kozakorium.com пропонує відправитися у цифрову мандрівку до семи занедбаних замків Європи, які зберігають у своїх руїнах багатовікову історію.

Завдячуючи цифровій реконструкції ми сьогодні можемо побачити ці замки у всій красі та уявити їх колишню велич. Проєкт здійснено компанією Budget Direct у співпраці з дизайнерами та архітекторами.

1. Замок Самобор, Самобор, Хорватія

Королівство Богемія було середньовічною монархією, яка панувала над частиною територій сучасної Чеської Республіки та Німеччини з кінця 12-го століття до Першої світової війни. Правитель Богемії Отакар побудував замок Самобор в середині 13-го століття, під час війни за спірне герцогство Штірія. 

Але незабаром він програв хорватсько-угорським військам. Руїни кам'яної фортеці знаходяться всього за 10 хвилин ходьби від міста Самобор, і відвідувачі все ще можуть помилуватися стінами та залишками рову. Єдиним збереженим оригінальним елементом є сторожова вежа. Велика частина руїн, в тому числі готична каплиця Святої Анни, належати до будівель 16-го століття.

2. Шато-Гайяр (Шато-Гайар), Лез-Анделі, Франція

Фортеця Шато-Гайяр - один з перших прикладів використання концентричної фортифікації та навісних бійниць в замковому дизайні. Машікулі - навісні бійниці з отворами у верхній частині фортечних мурів і веж, через які захисники замку можуть обстрілювати нападників, скидати каміння або лити киплячу олію, окріп або смолу.

Фортеця була побудована Річардом Левове Серце в період між 1196 та 1198 роками для захисту від Філіпа II Французького. Цей замок побачив багато битв, перш ніж був остаточно покинутий в 16-му столітті та пізніше зруйнований Генріхом IV.

3. Замок Данноттар, Стоунхевен, Шотландія

Данноттар був неприступною фортецею, розташованою на кручі, і відігравав ключову роль в протистоянні між англійцями та шотландцями протягом багатьох років. Вільям "Хоробре серце" Уолліс взяв у облогу та відвоював замок в англійців у 1297 році (це ключовий момент у відомому фільмі "Хоробре серце"). Пізніше замок був оточений Олівером Кромвелем.

Одна з найкраще збережених руїн на ділянці площею 1,4 гектара - Баштовий будинок 14-го століття. Колись ця будівля була триповерховою і дуже добре укріпленою.

4. Замок Менло, Голуей, Ірландія

Замок Менло, побудований в 16-му столітті, довгий час належав родині Блейк і був зруйнований пожежею в 1910 році. Фурман сім'ї, Джеймс Кирван, уникнув вогню, спустившись зі свого вікна по лозі плюща.

Він намагався врятувати інших мешканців замку, але молода Елеонора Блейк загинула у вогні, як і покоївка, яка вистрибнула з вікна і розбилася. Після пожежі будівля занепала і повністю заросло плющем.

5. Ольштинський замок, Ольштин, Польща

Ольштинський замок розташований на нерівному пагорбі серед вапнякових скель, з видом на річку Жина в північно-східній Польщі. Він був побудований десь до 1306 року і розширений Казимиром Великим в період між 1349-59 роками для захисту від чехів. Пізніше в замку Ольштин з'явився військовий гарнізон, а в 16 столітті замок був реконструйований в стилі ренесанс.

На той момент він був побудований на трьох рівнях з під'їзними мостами й ровом. Однак в наступні роки Габсбурги, а потім шведи (в 1656 році) завдали значної шкоди фортеці, і вона була виведена з ладу.

6. Спишський змок, Спишське підграддя, Словаччина

Спишський замок займає площу в чотири гектари та є одним з найбільших у світі замкових комплексів. Він був побудований в 11-му столітті на залишках кельтського поселення і служив прикордонною фортецею в феодальному Угорському королівстві.

Пізніше замок кілька разів переходив з рук в руки між імперіями та аристократичними сім'ями, які використовували його як особняк. Він належав родині Чак і остаточно занепав після сильної пожежі в 1780 році. Спишський замок занесений у список ЮНЕСКО.

7. Замок Поенарі, Валахія, Румунія

Легендарний замок Поенарі виглядає як класичний замок графа Дракули. Справді, колись він належав Владу Імпалеру, воєводі Валахії, образом якого і надихався автор "Дракули" Брем Стокер. Фортеця, як орлине гніздо, розташована в горах, на вершині скелі. Нагору ведуть 1480 сходинок. Ідеальне місце для самоізоляції.

Через невдале розташування замок Поенарі постраждав від зсуву ґрунту, а деякі башти взагалі були знесені на 400 метрів до низу.

Читайте за темою: Карантин по-середньовічному: цікаві факти про чуму

08 Жовтня 2020 Голуб С.

ВСІ НОВИНИ ТЕМИ

15 найгірших помилок, які люди роблять у 20 років.

Помилки, які ми робимо у віці від 20 до 30 років, здатні змінити ...

22 Жовтня 2020
Козак І.

Мультфільми для дітей про тварин українською мовою

Мультфільми про тварин українською були й залишаються найпопулярнішими мультиками для дітей тому, що ...

21 Жовтня 2020
Голуб С.

Перлини віри: найкрасивіші монастирі світу. ТОП 7

Монастирі часто стають місцем не тільки релігійного, але і туристичного паломництва. До ...

21 Жовтня 2020
Козак І.

Як бути хорошим гостем і господарем: правила етикету XIX століття, які досі актуальні

Підлаштовуйтеся один під одного і не забувайте про ввічливість, щоб зробити спільне перебування ...

20 Жовтня 2020
Козак І.

Новий рік в Карпатах 2021: ТОП 10 готелів та котеджів в Буковелі

Будуєте плани на Новий рік 2021 в Буковелі? Kozakorium.com допоможе вам у цьому. ...

19 Жовтня 2020
Гриджук В.

Як стати багатим: 6 золотих правил династії Ротшильдів

Один з найвизначніших німецьких поетів та журналістів XIX ст. Гейне, перефразувавши Коран, сказав: ...

16 Жовтня 2020
Козак І.

Як невідома дівчина з Парижа стала найбільш цілованою жінкою в історії

Ніхто не знає справжнього імені цієї прекрасної дівчини або того, що вона робила ...

16 Жовтня 2020
Гриджук В.

Як правильно подорожувати: 9 порад від Пауло Коельйо

Відомий письменник та мандрівник Пауло Коельо пропонує свій підхід до подорожей, який допомагає ...

15 Жовтня 2020
Голуб С.

Якщо б Третій Рейх переміг: як це уявляли Західні країни. Карта

Німецька імперія була створена в 1871 році, коли німецькі держави, крім Австрії, об'єдналися ...

15 Жовтня 2020
Гриджук В.

Скільки грошей насправді заробляють комп'ютерні ігри. Інфографіка

Провідні телерадіомовні корпорації світу останніми роками розповідають, що комп'ютерні ігри стали найприбутковішою індустрією ...

14 Жовтня 2020
Брусов В.