Топ 5 незвичайних свят у Південній Кореї


Свята люблять та чекають усі люди на світі, корейці не є винятком. Протягом року в країні відзначають 9 офіційних та безліч неофіційних свят.

Слід зазначити, що при випаданні святкових днів на вихідні, вони не "переносяться" на будні, таким чином добра половина свят просто "згоряє".

Саме тому корейці з особливим трепетом ставляться до кожного свята і намагаються провести його красиво, яскраво і весело. Корея - це країна, де свята цінують і поважають. 

Пропонуємо Вам топ 5 незвичайних свят, що мають місце у житті Південної Кореї.

1. Фестиваль Каннин Дано

Свою назву фестиваль отримав від назви стародавнього міста Каннин, яке розташоване на березі Японського моря. Традиційна дата святкування випадає на п'ятий день п'ятого місячного місяця. 

Каннин Дано проходить під час посівного сезону в травні, а також в сезон збору врожаю в жовтні. Перший день починається з параду, в якому беруть участь тисячі чоловік, в цей же час відкривається найбільший в Кореї тимчасовий ринок.

Одне з головних уявлень фестивалю - танець з масками Кван в дусі сучасного театру мімів. Одні з головних персонажів Кван — знатний вельможа в ковпаку з віялом в руках і розрум'янених наречена. 

Також у святкові дні прийнято підносити хвалу божествам, підносячи їм священний напій. На Каннин Дано, як правило, готують рисові пироги, пригощаючи ними друзів і знайомих. 

Каннин Дано — один з найдавніших фестивалів на планеті. Перша згадка про нього зустрічається в «Хроніці трьох королівств», літописи, створеної в 1145 році. 

2. Чхусок

Осіннє свято Чхусок - день повного місяця - є святом, якого з найбільшим нетерпінням чекають, напевно, усі мешканці сучасної Кореї. Чхусок відзначається в 15-й день 8-го місячного місяця. 

Але якщо говорити більш точно, то Чхусок триває три дні - перший і третій день фестивалю проходять за зборами та в дорозі. Кульмінацією свята є середній день - 15-й день 8-го місячного місяця.

Автомагістралі заповнені нескінченними низками машин, а майже всі установи і магазини закриваються на три дні. Сім'ї збираються разом, віддають данину пам'яті померлим у світ інший родичам і відвідують їх могили. 

Всі прагнуть відзначити свято Чхусок в рідних місцях. Замовлення квитків на літаки та поїзди зазвичай роблять попередньо за кілька місяців до свята. 

Чхусок поряд з Соллаль є одним з найважливіших свят в році, це свято врожаю і подяки землі за її щедрість. Люди приїжджають в будинку своїх батьків, щоб провести разом це свято. 

3. День посадки дерев в Південній Кореї

День посадки дерев був встановлений у зв'язку з кампанією відновлення корейських лісів. Як відомо, ця кампанія була надзвичайно успішною. 

До 2005 року цей день був державним вихідним в країні, але й зараз збереглися традиції святкування. У цей день багато жителів Південної Кореї беруть участь в роботах по озелененню своїх районів, висадці лісу в горах. 

4. Фестиваль Хансік

У невисокосні роки День посадки дерев збігається з одним із важливих корейських свят - фестивалем Холодної їжі (Cold Food Festival ), який в Кореї називають Хансіком, що дослівно й означає «холодна їжа». 

У наш час люди відзначають Хансік, пов'язуючи його з запрошенням теплої погоди, яка розтопить замерзлу землю. У день Хансіка з самого ранку корейці сім'ями відвідують могили своїх предків.

Так як в цей же день відзначається День посадки дерев, то кладовища заповнені рідними та родичами, що садять дерева навколо могил.

 

У невисокосні роки Хансік доводиться на 105 день після дня зимового сонцестояння. У цю пору року небо стає чистіше і ясніше, фермери виходять на поля, щоб кинути в землю перші насіння і полити водою рисові ділянки. 

Вважається, що традиція приймати в цей день холодну їжу прийшла з Китаю, але останнім часом традиції, описані в китайській легенді, поступово забуваються. 

5. Новий рік за місячним календарем

Новий рік - найдовше і найважливіше свято в китайському календарі (місячному). Фестивалі, гуляння, приурочені до цього свята, тривають 15 днів. 

Нерідко Новий рік за місячним календарем називають «китайським», тому що його святкування розповсюдилося по Азії, а в подальшому і по світу, саме з Піднебесної . 

Більш того, в більшості країн, які відзначають це свято, «китайський» Новий рік є державним святом і радісною подією для представників усіх національностей і конфесій.

Новорічна вечеря - головна новорічна традиція. Причому на столі має бути якомога більше страв. Згідно з традицією, у святкову ніч за столом присутні духи предків, які є повноправними учасниками торжества. 

Усі наступні дні прийнято провідувати з привітаннями родичів і друзів. Також у цей період влаштовуються традиційні масові гуляння - костюмовані танці та маскарадні вуличні ходи. 

Нагадаємо, Ви також можете переглянути Топ 10 найпопулярніших південнокорейських кліпів 2016 року.

24 Березня 2016

ВСІ НОВИНИ ТЕМИ

Українська діаспора з Таллінна взяла участь в Етноярмарку. ФОТО.

Конгрес українців Естонії та Союз українок Естонії взяли участь у фестивалі національних культур ...

23 Вересня 2020
Брусов В.

У Нью-Йорку організували показ кіно українсько-американських режисерів. ВІДЕО

Українська громада в Нью-Йорку організувала фестиваль "Кіно на даху". Про це повідомляється ...

21 Вересня 2020
Голуб С.

В Українській школі Сан-Франциско пройшло свято першого дзвоника (ВІДЕО)

В Українській школі Сан-Франциско (США) новий навчальний рік стартував 13 вересня з онлайн-свята ...

17 Вересня 2020
Брусов В.

Як у Каліфорнії українці святкували День Незалежності

У Каліфорнії святкування дня Незалежності відбулось у віртуальному режимі. У Лос-Анджелесі й Сан-Франциско ...

26 Серпня 2020
Брусов В.

У Данії відбувся перший український пластовий табір. ФОТО.

Українська скаутська організація "Пласт" у Данії вперше провела літній табір. Про це ...

12 Серпня 2020
Брусов В.

У Кувейті розпочинається масштабна інформаційна кампанія про Україну

В Кувейті розпочинається всеосяжна інформаційна кампанія "Все про Україну". Таку інформацію ...

29 Липня 2020
Брусов В.

Дні української культури пройшли в столиці Румунії. ФОТО

У суботу, 25 липня 2020 року, в Національному музеї села, Бухарестська філія Союзу ...

28 Липня 2020
Брусов В.

У польській Ждині відбулася 38-а лемківська ватра

Щорічний етнографічний фестиваль "Лемківська Ватра" відбулася у польській Ждині у 38-й раз і ...

21 Липня 2020
Козак І.

Українка розповіла про особливості життя в Фінляндії

У Фінляндії можна жити і працювати не знаючи фінської мови, практично у всі ...

15 Липня 2020
Брусов В.

У канадському Вінніпезі відсвяткували Івана Купала. ФОТО.

У канадському місті Вінніпег, що розташоване в провінції Манітоба, пройшло святкування українського народного ...

14 Липня 2020
Брусов В.