Робота, команда, креатив: поради Вінстона Черчілля, як позбутися від нудьги дорослого життя


Дуже часто дорослішання стає синонімом нудної, монотонної роботи, через яку не залишається час на інтереси і хобі. Результат такого "обміну" передбачуваний, але вельми сумний: нудьга, постійна втома, тривожність і депресія.

На жаль, багато дорослих людей не розуміють справжніх причин свого депресивного стану і занепокоєння. Вони вважають, що втома приходить від великої кількості занять і намагаються зосередитися на якійсь одній активності, відкидаючи всі інші.

На прикладі Вінстона Черчілля, його життєвого кредо і порад, можна побачити, що справа не в кількості занять, а в їх якості: в більш цікавій роботі, в обов'язках, які вас задовольняють і в можливостях творити щось.

А тепер детальніше про те, що радив великий прем'єр-міністр і як він урізноманітнив власне життя.

Працюй як раб: дій і знайди своє покликання

Черчілль поділяв людей на дві частини: першу, для якої робота - це робота, а задоволення - це задоволення; і другу, для якої робота і задоволення - це одне і теж.

Більшість людей належать до першої групи і отримують свою компенсацію. Довгі години в офісі або на заводі винагороджуються засобами для існування і бажанням різних задоволень, які часто приймають вельми прості і скромні форми.

Але любимчики фортуни - це люди з другої групи. Їхнє життя проходить в природній гармонії, їм ніколи не вистачає встановлених годин роботи. Кожен день для них - свято, а звичайні свята, в які не виходить працювати, сприймаються як прикра перешкода, яка не дає повернутися до свого покликання.

Черчілль радить не сидіти вдома та впадати у депресії, а почати шукати своє покликання, повністю віддаючись якійсь пристрасті. Не факт, що вона і виявиться вашим покликанням, але так ви швидше знайдете шлях до нього.

Світ належить тим, хто діє

Коли робота дійсно захоплює вас, ви не помічаєте, як проходять годинник напруженої праці. І це чудово, тому що без багатьох-багатьох годин праці ви ніколи не досягнете своєї мети.

У будь-якій області можна знайти отаких "гуру", які обіцяють вам швидкі результати за мінімальні терміни. Але всі їхні трюки ніколи не приведуть вас до чогось великого. Так, використовуючи різні лайфхаки, ви можете заробити трохи грошей, але щоб створити щось надійне і легальне, недостатньо кількох годин в тиждень. Для цього потрібна постійна і наполеглива праця.

Якщо ви вирішили створити щось вартісне, наприклад, ваш особистий проект або кар'єра в якійсь компанії, періодично вам доведеться переживати почуття, що ви неймовірно втомилися, але не можете закінчити, тому що це ваш проект і вам цікаво його робити. Якщо таких моментів у вас не буває, то ви робите щось не так.

Навіть улюблена робота все одно відчувається як робота

Може скластися думка, що якщо ви любите свою роботу, то вона сприймається як розвага і кожен день ви проводите весело і легко. Якщо ж іноді це не так, значить, ви просто вибрали не ту роботу. Ця думка є помилковою.

Навіть якщо ви отримуєте від роботи море задоволення, вона не починає сприйматися як постійна розвага.

Черчілль завжди поділяв роботу і розваги, вважав їх двома дуже різними речами. Улюблена робота все ще залишається роботою, і це означає, що ви не встаєте з ліжка щодня в радісному передчутті.

І це нормально, адже задоволення  знаходять не тільки в іграх і веселощах, але також у подоланні труднощів.

Завжди будь готовий вести за собою

У 1930 році, коли Черчілль вже зустрів свій шостий десяток, здавалося очевидним, що його шанси коли-небудь стати прем'єр-міністром дорівнюють нулю. Коли британська делегація депутатів на чолі з леді Астор відвідувала Радянський Союз і зустрічалася з Сталіним в 1931 році, він розпитував їх про політичну ситуацію в Англії і особливо про Черчілля. "Черчілль? - Вигукнула Астор з презирливим сміхом. - О, його кар'єра закінчена".

Коли всі інші думали, що з Черчіллем можна більше не рахуватися, він сам перебував у готовності служити і не залишав свою мрію - стати главою уряду Її Величності. Він спостерігав за Німеччиною протягом усіх 1930-х років і ніколи не змінював своєї позиції, щоб сподобатися широкому загалу.

Замість того щоб змінюватися на догоду суспільству, він просто чекав, поки світ прийме його правду, і це сталося.

І коли він нарешті зайняв кабінет прем'єр-міністра, він відчував, що слідує "своєю долею" і що "все минуле життя була підготовкою" для завдань, які стоять перед ним тепер. Залишаючись вірним своїм переконанням і відстежуючи активність Німеччини протягом попереднього десятиліття, він міг з упевненістю сказати, що буде хорошм на своєму посту.

Ви готуєтеся до того, щоб вести за собою, не посеред бурі, а під час затишшя перед нею. Зараз у вашій родині все може бути добре і ваш бізнес може процвітати, але коли-небудь це може закінчитися. Ви готові взяти на себе відповідальність, направляти і вести за собою?

Станьте прикладом для своїх підлеглих

У прикладів навіть більше влади, ніж у слів. Черчілль не просто розмовляв з народом, він ніби проходив шлях, про який сам говорив. Сила його моральних норм була безсумнівною, а сила його характеру створювала просто неймовірний ефект. Люди могли піти за ним на край світу.

Неважливо, батько, тренер, начальник або духовний лідер - приклад сильної людини, який чинить правильно, діє набагато ефективніше, ніж сотні емоційних промов.

Лідер, який проявляє цілеспрямованість і мужність, навіть не потребує палких промовах, щоб інші люди пішли за ним і робили те, до чого він їх схиляє.

Майте мужність зустрітися з невдячністю

Не очікуйте, що люди будуть вічно дякувати вам тому, що ви зробили для них щось хороше, навіть якщо цього гарного було багато. У людей коротка пам'ять на добрі справи, вони вважають за краще концентруватися на негативі.

Після того як Черчілль провів свою націю через шість років світової війни, в мирний час англійці захотіли нового лідера. Його друг Гарольд Ніколсон якось сказав: "Така людська природа. Коли ми добираємося до відкритого моря, забуваємо, як чіплялися за капітана під час шторму".

Але Черчілль тільки відмахувався від таких думок про невдячність. Так, він шкодував, що його служба була коротшою, ніж хотілося б, але він і так зробив дуже багато з того, що збирався зробити, і цього було досить.

Твори як бог: невід'ємна частина життя

Секрет неймовірної продуктивності Черчілля можна вважати парадоксом, оскільки він полягає в такому ж активному і продуктивному використанні свого дозвілля.

Черчілль виявив, що тільки так можна було домогтися багатьох годин продуктивної роботи в день. Якщо він помічав, що результати його літературних праць стають плутаними і незадовільними, він просто переключався на інший вид діяльності. Через якийсь час він міг знову повернутися до написання, підбадьорений і готовий до нових літературних подвигів.

Черчілль вважав, що, періодично займаючись різною активністю, людина відмінно тренує свій мозок і повноцінно відпочиває.

З цієї причини Черчілль рекомендував всім завести кілька хобі, щоб в стимулюючих іграх знайти протиотруту від "турбує до смерті" і "нудно до смерті".

Обережно вибирайте захоплення

Незважаючи на те, що Черчілль називав хобі невід'ємною частиною повноцінного дорослого життя, він не вважав, що можна вибирати їх просто так:

"Хобі - це не така справа, яку можна швидко вибрати за один день. Пошук цікавих занять для свого розуму - це довгий процес. Потрібно ретельно вибирати собі хобі і підтримувати інтерес до нього."

Він вірив, що цікаве хобі потрібно не тільки тим, для кого робота і розваги є несумісними речами, а й тим, хто дійсно любить свою роботу. Найважливіша складова у виборі хобі, як він вважав, - це відмінність діяльності від тієї, якою ви займалися протягом дня.

"Немає ніякого сенсу пропонувати чорноробу, який потів і вибивався з сил весь тиждень, зайнятися в суботу спортом, наприклад зіграти в футбол чи бейсбол. Точно так само не варто кликати політика або бізнесмена, який весь тиждень працював і переживав про важливі речі, попрацювати і попереживати ще й у вихідні, але вже над іншим завданням або проектом."

Ще Черчілль зауважив, що, незважаючи на велику популярність читання як хобі, воно дуже схоже на щоденну діяльність людини, що заробляє на життя розумовою працею, щоб забезпечити їй досить контрастних вражень.

Крім того, Черчілль радив вибирати хобі, в яких задіяні одночасно очі і руки, - ремісничі заняття, оскільки вони найкращим чином допомагають відновити психічну рівновагу.

Знову ж таки, це особливо актуально для працівників розумової сфери, оскільки ручна праця заповнює брак занять такого роду. Крім того, з'являється можливість створити щось, що особливо важливо для людей, робота яких не пов'язана з творчістю.

І, нарешті, Черчілль був проти величезної кількості хобі, які заводять деякі люди, щоб просто отримати задоволення від нового або незвичайного заняття, а потім закинути його. Дисципліна важлива не тільки в роботі, але і в хобі, оскільки вона задає сам спосіб життя і думок.

Підведемо підсумок

1. Ретельно розгляньте різні заняття і підберіть для себе найбільш підходяще.

2. Простежте, щоб ваше хобі кардинально відрізнялося від звичайної робочої діяльності.

3. Займайтеся обраною справою досить довго, щоб вона могло перетворитися в справжню любов вашому житті.

Читайте за темою: Вислови, афоризми та мудрість. Нікола Тесла.

27 Вересня 2016 Гриджук В.

ВСІ НОВИНИ ТЕМИ

Наполеон I Бонапарт: відомі цитати, вислови та афоризми українською

Наполеон I Бонапарт - імператор французів у 1804-1815 роках, великий полководець і державний ...

28 Вересня 2020
Голуб С.

“Одне добре слово може зігрівати три зимові місяці” - 35 мудрих японських приказок

Вся мудрість японського народу захована у цих приказках. Візьміть їх для себе та ...

21 Вересня 2020
Козак І.

Садґуру (Садхгуру): цитати, вислови, афоризми з книг українською мовою

Садхгуру - це йог, містик і засновник фонду "Іша", некомерційної благодійної організації, що ...

18 Вересня 2020
Брусов В.

Найкращі історичні фільми про Середньовіччя: ТОП 10

Середні віки - одна з найзагадковіших епох в історії людства. Це були по-справжньому ...

18 Вересня 2020
Гриджук В.

Цитати, вислови та афоризми відомих українців

Kozakorium.com підготував для своїх читачів цитати, вислови та афоризми відомих українських філософів, поетів, письменників ...

28 Липня 2020
Козак І.

Як перемагати Росію в інформаційній війні?

Москва витратила пів мільярда USD в Нідерландах у спробі зірвати підписання асоціації між ...

28 Липня 2020
Гриджук В.

Підручники КДБ з грифом "цілком таємно" виклали у мережу литовські історики

Нещодавно дослідницький Центр геноциду та опору Литви оцифрував та виклав ...

22 Липня 2020
Гриджук В.

7 речей, які діти успадковують виключно від тата

Генетика — одна з найзагадковіших і найцікавіших наук. Звичайно, дитина успадковує гени ...

15 Липня 2020
Козак І.

Мультики про тварин українською мовою

Мультфільми про тварин українською були й залишаються найпопулярнішими мультиками для дітей тому, що ...

15 Липня 2020
Голуб С.

Серіали Netflix для вивчення англійської: ТОП 20

Netflix - одна з кращих платформ, де можна знайти серіали для вивчення англійської ...

15 Липня 2020
Козак І.