Про 1200 гривень, реформи і реальність


Останнім часом одним з головних прийомів наших дорогих популістів, адептів зради і упоротих ворогів влади (як з оппоблоківських, так і з типу "патріотичних") стала мантра" ЯК ПРОЖИТИ НА 1200 ГРИВЕНЬ З ТАКИМИ цінами і тарифами, нелюди". Лицемірство даних громадян ми , мабуть, опустимо. До суті.

Чисто по-людськи дане формулювання мені гранично зрозуміле. Так от, вищезазначені товариші (політично і економічно безвідповідальні) починають розповідати про погану владу, про те, що, мабуть, вони то відразу б підвищили зарплати, знизили тарифи, знищили всю корупцію і знайшли б нафту і золото в еквіваленті 150 трлн. доларів доходів щомісячно. Мило. Але така позиція виключно шкідлива. Навіть якщо припустити, що влада - це ЗРАДА, реформ немає (що неправда) і тарифи піднімають необгрунтовано (що брехня на 90% і правда на 10%).
Тому що це не розкриває причин проблеми 1200 гривень і не наближає її вирішення.
А генезис простий. Багаторічнй розвал економіки, життя не за коштами, корупція і соціальна безвідповідальність значної частини політиків, чиновників, населення.

А тепер про рішення. Хто хоч трохи має відношення до питання прийому на роботу (особливо ті, хто наймає людей), прекрасно знає, що зарплата визначається (в розсудливійкомпанії) не за потребами працівника, а його здібностями і якістю (а не стільки кількістю) виконуваної роботи. Тобто приносяться гешефтом. До речі, якщо працівник щиро вважає, що йому недоплачують, він лукавить в 9 випадках з 10.

З бюджетними організаціями все складніше. Там уже все залежить від "пріоритетності галузі", бюджету - корупція та ін. Цікавих моментів. З трансфертами (пенсіями, посібниками, стипендіями) все ще простіше - як правило, на що залишається, то й платять. У випадку з українським пенсійним фондом, який ще й дотується з держбюджету, явно переплачують вище (о боже, жах який, закидайте камінням) реальних можливостей цього самого пенсійного фонду. До речі, скасуйте спецпенсії - і вивільните тільки 5% потрібних коштів для підвищення всім або близько того.

З тарифами все простіше. Ми десятиліттями не доплачували. Нафтогаз та інші структури десятиліттями розкрадалися. До речі, зараз там рівень корупції впав, але ще високий і знижувати його роками й роками. Особливо враховуючи, що дочки Нафтогазу контролювалися не державою, а приватними особами, які ловили там свій гешефт (Фірташ, Коломойський, Григоришин і т.д.). Отже, у Нафтогазу величезні борги і дефіцит. Що робити? Платити. Тепер уже реальну ціну + компенсаційні (де-факто) платежі + "корупційну націнку" (з останньої треба нещадно боротися. Але в нинішній ціні її від сили 15-20%, решта - платити треба і платити будемо, якщо не хочемо добити галузь і країну).

Отже, де тут "ЯК ВИЖИТИ"? Як вижити на 1200 гривень я не маю найменшого поняття. Самовбивати через це бюджетну систему, державу і Україну в цілому я якось не маю наміру.

Вихід? А вихід простий, правда про нього не напишуть популісти та інші любителі пограти на емоціях. Працювати, друзі. Так. Раптово. Працювати більше, краще, брати додаткову роботу, фріланс. Гугл в допомогу.

Нема кваліфікації? Друзі, вчіться. Ніхто не зобов'язаний вам платити більше, ніж ви вартуєте. Коштують більшість українських працівників (знову неприємні речі кажу) виключно дешево в силу, в тому числі, своєї огидної кваліфікації (часто), низької соціальної активності (ще частіше) і небажання шукати і міняти місце роботи / проживання навіть усередині країни (теж частенько). Зараз, мабуть, найкращий час для початку бізнесу, навчання нових професій і того, щоб рвати і метати в професійному плані. З дна краще стрибати.

Хочете підказок? АПК, особливо переробка сільгоспсировини все ще дуже затребувані і будуть такми багато років, майже будь який сервісний (економічний, юридичний, логістичний, технологічний) аутсорсинг, створення власних експортних потоків (аж до пошуку місця, в якості  диллера українських компаній), я не говорю про дрібний фріланс , про побутові послуги, про власний дрібний бізнес (особливо якщо вдасться підписатися під безліччю іноземних грантових програм) в енергозбереженні, побутовому обслуговуванні, громадському харчуванні, туризмі.

Вік заважає? Що робити тим, у кого немає сил працювати? По-перше, більшість стогонів про це я чую від тих, хто сидить в Facebook. Люди виживають, а ви тільки ниєте. Допоможіть, якщо хочете. До речі, не обов'язково грошима. По-друге, не можна визначати державні витрати з нереальних завдань. Витрачати треба зараз менше, ніж є. Інакше борги не віддати.

А не легше "перестати красти" і на всs[ вистачить грошей? Навіть якби корупцію на всіх рівнях влади можна було б подолати за один день - і то не вистачило б. А це - процес довгий, завзятий і складний. Тут немає простих і швидких рішень, пора змиритися з цим.
Як же бути, адже кругом зрада, корупція, бюрократи?

а) боротися з системою, як це можна зараз робити за допомогою передових міністерств і відомств (Мінінфраструктури, мінекономіки, зараз пішли позитивні рухи по іншим регулюючим органам, Мінагро вже ліквідувало кілька чиновницьких годівниць);
б) гіпертрофувати проблеми, бути підприємцем (в окремих групах) або фрілансером у нас можна практично не зустрічаючись з державою, а боятися звітів та документації взагалі не варто. Її заповнення не вимагає надскладних процесів в мозку, тільки бажання розібратися, навіть зараз.
Тому - вперед. А популістам не вірте. Вони все одно обдурять вас. І так, вони вас пограбують швидше, ніж прокляті і нічого не розуміють непопулісти.
Дякую.

/ фото Facebok Юрія Богданова

27 Травня 2015 Василь Гриджук

ВСІ НОВИНИ ТЕМИ

Фрази, які потрібно говорити дитині хоча б раз у день

Кожна дитина, не залежно від віку, потребує уваги та підтримки від батьків. ...

10 Березня 2020
Козак І.

Гай Юлій Цезар: цитати, вислови, афоризми українською

Юлій Цезар відомий не тільки як успішний політичний діяч і полководець, він також ...

10 Березня 2020
Брусов В.

Мультфільми для дітей на англійській: дивитися онлайн

Сьогодні kozakorium.com розповість своїм читачам про мультфільми для дітей англійською мовою, які допоможуть ...

09 Березня 2020
Гриджук В.

Які генетичні риси діти успадкують від мами, а які — від тата

Генетика — одна з найзагадковіших і найцікавіших наук. Звичайно, дитина успадковує гени ...

03 Грудня 2019
Козак І.

8 звичок щасливих людей

Ніхто не стає щасливим випадково. Це певна життєва позиція, над якою спочатку потрібно ...

26 Листопада 2019
Гриджук В.

11 казкових сіл Німеччини, які ви зобов'язані побачити хоча б раз

У яких німецьких містечках варто побувати в першу чергу? Ті з вас ...

26 Листопада 2019
Голуб С.

Гетьман Павло Скоропадський про Крим, церкву і Росію

101 рік тому припинила існування Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського – одне з ...

21 Листопада 2019
Брусов В.

Мультфільми для вивчення англійської. ТОП 10

Дивитися мультфільми англійською мовою — це чудова можливість покращити свої навички спілкування. ...

20 Листопада 2019
Гриджук В.

Як вітаються у різних країнах світу: цікаві традиції

У різних куточках нашої планети привітання кардинально відрізняються залежно від культури країни, а ...

12 Листопада 2019
Козак І.

Григорій Сковорода: мудрі цитати та афоризми про дружбу

Поет, педагог, вчений, лінгвіст, філософ з неймовірно глибокими поглядами — усе це про ...

12 Листопада 2019
Голуб С.