"Хлопці одягаються так, наче вони - частина мафії..": Київ очима іноземних студентів

Джерело зображення bzh.life
Джерело зображення bzh.life

На Київ можна дивитися по-різному: через лобове скло машини в пробці, крізь призму кліпів іноземних артистів або з висоти Володимирської гірки.

Сьогодні ж ми подивимося на столицю очима жителів інших країн. Про любов до "Портеру", радянські висотки та прогулянки пішки розповідають іноземні студенти за обміном.

Крістіан, Лос-Анджелес, США

Про рішення приїхати до Києва і перші враження

Я дізнався про Україну з новин - слухав про Майдан і конфлікт на сході. Мені чомусь здавалося, що Україна - більш радянська версія Росії. Я думав, що люди будуть менш щасливими, а ще буде шалено холодно і сіро. Але виявилося, це все неправда. Люди багато посміхаються, тут багато сонця і не так по-радянськи, як я очікував. Коли я вперше пройшовся по Києву, мене розривало від енергії.

Порівнюючи американців і українців

Мені здається, в Америці люди прикидаються хорошими, але такими не є. Вони сконцентровані на собі. Тут я знаю, як люди дійсно реагують на мої слова. Якщо я скажу те, що їм не подобається, вони засмутяться або розлютяться. Якщо ж вони щасливі і їм подобається проводити час зі мною, вони будуть проявляти ініціативу і щиро посміхатися.

В Америці можна говорити з людиною, і вона не розлютитися, якщо з чимось не згідна, але потім піде і напише на тебе скаргу. Іноді говорити з людьми небезпечно. Мені здається, що Америка - це сучасний Радянський Союз, де сусіди пишуть на тебе анонімки.

Про киян

Я жив деякий час в Санкт-Петербурзі, і помітив різницю в тому, як одягаються люди. У Санкт-Петербурзі вони намагаються виглядати, як поети, кутаються в довгі пальто і розмовляють про зиму весь час. У Києві ж переважає вуличний стиль, здається, присутній вплив реп-культури. Хлопці ж одягаються так, ніби вони - частина мафії. Я навіть купив собі тут куртку як у всіх, щоб влитися в колектив, і ношу її розстібнутою. Не знаю, чому всі не застібають куртки, американці дивуються цій звичці.

А ще мені здається, що Instagram - це велика частина київської культури. Не знаю, це мені просто так траплялося чи що, але я зустрічаю тільки тих дівчат, у яких не менше тисячі підписників. Я завжди бачу, як люди фотографуються на вулицях або в кафе.

Про улюблені місця в Києві і їжу

У Києві так багато красивих місць. Мені безумовно подобається скляний міст, але мої улюблені місця - скрізь, де годують. В Америці їжа сповнена хімікатів і добавок, а тут їжа натуральна. Такий якісний бургер, який тут буде коштувати тобі п'ять доларів, не знайдеш в Америці й за всі сто. Звичайно, я не тільки бургери тут їм. Я пробував борщ і млинці.

Київ і Лос-Анджелес

Київ побудували за часів, коли тут були тільки люди та коні, і всі жили поряд. А Лос-Анджелес виріс в період машин, тому будівлі розташовані дуже далеко одна від одної. Не можна дістатися з точки А в точку Б, якщо у тебе немає машини. З цієї ж причини люди не збираються в барах і кафе, як це часто можна побачити в Києві. Тут я відчуваю себе частиною соціуму. Я можу пройтися по Хрещатику і познайомитися з людьми або піти в кафе і зустріти когось нового. У Лос-Анджелесі мені здається, нібито я один у великому місті. Там досить самотньо.

Після восьмої вечора в Лос-Анджелесі вже нікого немає. Там дуже нудно. І так, я не зустрічав знаменитостей на вулицях. У Києві ж життя вирує завжди - навіть в будні, коли всі повинні були б поспішати додому. Я багато подорожував і поки що, Київ - найживіше місто, в якому я був.

Ведрана, Загреб, Хорватія (Примітка: інтерв'ю Ведрана давала українською)

Про українську мову

Коли я вступала до університету, то мені не вистачило прохідних балів на германістику. Тому я сіла і почала слухати різні мови в інтернеті, і український запал мені в душу. Жодного разу не пошкодувала про своє рішення почати вчити цю мову.

На жаль, в Києві у мене рідко з'являлася можливість поговорити українською. Молоді люди кажуть, що їм взагалі не важливо, якою мовою говорити. Ми якось поїхали до Харкова, і мені кажуть: "Ви краще говорите українською, ніж ми!". Мені це складно зрозуміти, адже в Хорватії ми дуже шануємо свою культуру.

Про Київ і його архітектуру

Я представляла Київ дуже масивним і навіть трохи боялася: у всій Хорватії живе 4 мільйони людей, а у вас стільки - в одному місті. Навіть не могла зрозуміти, як мені тут жити. Але місто прекрасне, насправді. Я всім розповідаю в Хорватії, що Київ - моє улюблене місто.

Київська архітектура мені дуже цікава - в Загребі немає таких соціалістичних будівель. Будинки у вас дуже масивні. Якщо чесно, не зовсім гарні, але дуже цікаві.

Про улюблені місця

Моє улюблене місце? "Портер Паб"! Ми там зустрічалися з друзями, а ще там постійно було багато хорватів. Взагалі в Києві багато таких місць, де можна дешево прийти, поїсти та поговорити, а ще захопитися інтер'єром. Коли гуляєш вулицею, завжди хочеться кудись заскочити. Кухня мені теж сподобалася - я навчилася готувати борщ і тепер дивую знайомих. Навіть вареників наліпити можу.

Дуже ще люблю Хрещатик на вихідних, коли перекривають дорогу. У Загребі такого не вистачає.

Сабріна, Відень, Австрія

Перше, що я помітила - це різниця в культурі кави. На момент, коли я вчилася в Києві (початок 2019 року), у вас були ці будочки з "Арома кавою", де всі брали каву і бігли у справах.

У Відні все зовсім не так. Випити кави - це цілий ритуал. Ти приходиш, вибираєш гарне містечко, на столах лежать австрійські та німецькі газети. У Києві ніде було просидіти півдня, читаючи, з чашкою кави в руці.

У Києві дуже багато приїжджих, і ніхто не приділяє цьому увагу. Я сама приїхала до Відня з невеликого містечка. Гасло нашої столиці: "Відень - інший". Тому кожен раз, коли я повертаюся у своє селище, люди дивляться на мене типу: "Ох, ця віденська штучка". Але ніхто, здається, не скаржиться на приїжджих киян.

Київ - велике місто. Відень можна об'їхати за 50 хвилин, тому що все розташоване поруч, а вулички дуже вузькі. У Києві ж потрібно довго їхати, а скільки ще треба ходити. Я не пам'ятаю, де б мені ще так багато доводилося ходити.

Сюрпризи Києва

Ох, Київ такий холодний. Я не можу розповісти багато про перші дні, тому що, якщо чесно, я просто не виходила з дому перші два тижні. В Австрії теж зими холодні, але в транспорті, вдома, в закладах - завжди тепло. А в Києві на вулиці холодно, в будівлі холодно, ти ніколи не встигаєш зігрітися.

Друга річ, яка мене вразила, це кількість майонезу. Біля мого гуртожитку є один невеликий АТБ - всього три ряди товарів. Так ось один із них був повністю заповнений майонезами. Так там був менше вибір алкоголю. Але тепер, коли я сумую за Києвом, просто йду і купую майонез.

Про транспорт

Щоб дістатися до мого гуртожитку, потрібно було пересісти на Золотих Воротах. У перший мій день в Києві було холодно, ніч. Я не спала на той момент дві доби, була голодною, і тут я виходжу - а тут ця станція з чудовими мозаїками. Я забула про все погане, стояла і думала - тут мені сподобається.

Напряжно частиною було те, що ти ніколи не можеш передбачити, скільки часу у тебе займе дорога. У метро все просто - ніяких пробок. А в маршрутках, можливо, ти витратиш 20 хвилин, а може, 50 - ти ніколи не дізнаєшся.

Про архітектуру

Я обожнюю київську архітектуру. Мені подобається бруталізм - ти стоїш навпроти цих соціалістичних будівель, і вони тиснуть на тебе, поглинають все повітря. Наприклад, коли стоїш навпроти адміністрації президента, можна відчути, як будівля тисне на тебе авторитетом.

Іноді архітектура буває дивною. Мені здається, що Київ будувала дитина, яка розіпхала конструктор Lego куди попало. Ось, наприклад, костел святого Миколая, навпроти - сучасна будівля зі скла, а ззаду - хрущовка. Що взагалі відбувається? Але скажу чесно, я дійсно полюбила і хаотичність, і брутальність цього міста.

Читайте за темою: "Далека" Україна очима японки, погляд зі сторони.

15 Листопада 2020 Брусов В.

ВСІ НОВИНИ ТЕМИ

День ангела Романа 2020: дата, привітання, смс, вірші українською

Найкращі привітання з днем Ангела Романа обов'язково потішать іменинників у їх день. ...

24 Листопада 2020
Голуб С.

Цікаві відео для дітей про історію Україну

Історія - надзвичайно цікавий предмет, який допомагає пізнати своє минуле та краще зрозуміти ...

23 Листопада 2020
Голуб С., Гриджук В.

Вивчити історію України допоможе гра на смартфон "Українська революція"

Підготуватися до ЗНО чи з користю провести час, їдучи у маршрутці, і розібратися ...

19 Листопада 2020
Брусов В.

Безлюдні острови України, що заховають Вас від цивілізації. ФОТО.

Втомилися від шаленого ритму міського життя і зовсім не хочете нікого бачити? ...

17 Листопада 2020
Гриджук В.

Церковні свята та вихідні дні у грудні 2020 року

Грудень - завершальний місяць 2020 року, що вимагає мобілізації всіх сил для успішного ...

17 Листопада 2020
Гриджук В.

Василь Кричевський - геній українського мистецтва ХХ століття

Василь Кричевський - один з найталановитіших українських митців XX століття, представників "українського імпресіонізму" ...

16 Листопада 2020
Козак І.

Українські фільми, зняті за мотивами творів української літератури. ВІДЕО.

Один з кращих способів зрозуміти, як і чим жили наші предки – почитати ...

15 Листопада 2020
Голуб С.

Мультфільми для дітей про дружбу: ТОП 5

Підбірка добрих мультфільмів про дружбу для дітей, які варто дивитися зі своєю малечею. ...

15 Листопада 2020
Козак І.

"В Росії вірять, що борщ – їхній національний суп" – Клопотенко розповів, як воював за український борщ

Телеведучого та шеф-кухаря Євгена Клопотенка відтепер сміливо можна називати лицарем української кухні. Адже ...

15 Листопада 2020
Козак І.

У Запоріжжі італієць звільнив персонал ресторану через відмову спілкуватися українською

У Запоріжжі власник італійського кафе Trattoria Fabrizio італієць Фабріціо Кошче поставив умову персоналу ...

11 Листопада 2020
Гриджук В.