Чим Фірташ міг допомогти Порошенку: нова тактика Кремля в Україні


Минулого тижня медіапростір України сколихнуло одразу дві гучних події. Перша стосувалася заяви, яку зробив Дмитро Фірташ на суді у Відні, а інша -  откровення екс-кагебіста Юрія Швеця. Перший розповів про зустріч, яку він мав напередодні виборів президента з Порошенком, Кличком та Льовочкіним, а другий - про однокурсника Путіна, з яким Швець начався у Інституті зовнішньої розвідки імені Андропова. Експерт Сергій Климовський на сторінках видання Хвиля вирішив проаналізувати чому олігарх та розвідник захотіли стати корисними інформаторами для України.

Роль Швеця

Одкровення Юрія Швеця, що його однокурсник по Інституту зовнішньої розвідки ім. Андропова В.В. Путін - сірість і нікчемність на прізвисько Недопалок і Бліда Міль, - просто бальзам на душу, вселяє впевненість у швидкій перемозі. Дуже радує, нехай і інформативно, а Швеця відразу хочеться обійняти і нагородити титулом «друг України». Особливо, коли дочитаєш, як Швець у травні 2014 привіз до Києва якогось фахівця із США, який в топ десятці «людина-павук» по боротьбі з терористами, і який обіцяв всього за 6 млн. у.о. позбавити Україну від них. Але такий собі головний персонаж в уряді України (на вибір Яценюк чи Турчинов, а може і Порошенко після 26 травня) «зажував» цю привабливу пропозицію.

Історія про унікального спеціаліста, який за 6 мільйонів нищить сепаратистів і агентуру Кремля як тарганів і перекриває кордон з РФ, викликає сміх, і відкриває причину появи Швеця в інформпросторі. Заради цієї історії Швець і засвітився, щоб ввести посил: люди ви чудові, революція у вас правильна, але ось ваша бюрократія ні до біса не годиться, а ваш «головний» - тупиця і рідкісний жлоб, якому 6 млн. «Убитих єнотів» на вивів «тарганів» було шкода, за що тепер проходиться платити більше. А взагалі-то подумайте, може у вас там нагорі зрада і договорняки?

Роль Фірташа

Тему договорняків вже відкритим текстом розвинув і підтримав Фірташ, а сумно відома газета «Вести» і Гордон, який «Бульвар», рознесли її зі стенограмою по Україні, як тільки закрилося засідання суду у Відні. Оперативність вражає і недешева, враховуючи квитки і відрядні Кравчуку і Богословської.

Фірташ, як і Швець, виводячий за 6 млн. «Тарганів» в будь-якій точці планети, теж став зображати з себе бога всемогутнього. Забавно було дізнатися, що це виявляється він зробив Порошенко президентом, а Кличко - мером. Так і хочеться запитати, а Меркель і Путін, випадково, чи не його проекти?

Український обиватель, і не тільки, який свято вірить в заповіді «ворон ворону око не виклює», «диму без вогню не буває» і подібні, напередодні із задоволенням «з'їв» одкровення про Путіна і Моль, одкровення Фірташа теж «проковтнув» і не поперхнувся простим питанням: а як Фірташ міг допомогти Порошенка стати президентом?

Грошей дав на вибори - так у Порошенка і своїх вистачає, і немає потреби бруднитися з Фірташем. Закликав пошепки на вухо електорат регіоналів і комуністів у першому турі голосувати за Порошенка? Але шопоту Фірташа ніхто не чув, а тим більше закликів. Електорат КПУ і ПР, звичайно, завжди голосує як велять, але не до такої ж міри. Або Фірташ - прихований геній політтехнологій, який очолював виборчі штаби Кличко і Порошенко? Але під час виборів Фірташ був під домашнім арештом у Відні.

Міжнародний посередник

Чим Фірташ міг допомогти Порошенку і Кличку на виборах? Нічим, оскільки він лише міжнародний посередник, щось на зразок багатопрофільної пральної машинки з керуванням з Кремля. Але обиватель, вірить в те, що «диму без вогню не буває», і не здогадується, що закони фізики на інформвійни не поширюються. У інформвійну прекрасно висять розп'яті хлопчики, горять снігурі, а від українських снарядів у Донецьку вмирають дівчатка, які там ніколи не жили.

Факт зустрічі з Фірташем у Відні рік тому Порошенка, Кличка і Льовочкіна ЗМІ України відзначили ще тоді, але про що говорили, - не знали, так як всі три візитера на той моменти були приватними особами, держслужбою не обтяжені. Ризикну припустити, що мета їхнього візиту - це, насамперед, нерухомість громадян РФ в Україні і в Києві нажита непосильною працею. Порошенко і Кличко могли просити передати Москві, насамперед і саме Москві, а не Кремлю, що в разі їх обрання, очікуваної конфіскації нерухомості і недобудов будівельних компаній РФ не буде. Що компанії Лужкова окупували Київ - не секрет. «Маша з Ведмедем», що рекламує купівлю житла в споруджуваних ними районах висіла в метро і лізла з телевізора до мерехтіння в очах. Судячи з того, що лупата Маша продовжує висіти (ведмедя прибрали зі зрозумілих причин), а Кличко захищає забудовників від протестів, то дані їм і Порошенко обіцянки у Відні поки дотримуються.

Фірташ в переговорах виконував роль посередника. Телефон, за яким Порошенко розмовляв у квітні 2014 з ким-небудь про вибори, теж міг би гордо сказати: я зробив Порошенко президентом!

Висновок

Одкровення Швеця і Фірташа однозначний фейк в новій-старій тактиці Кремля, відомій як «червоний путінізм». Зараз вона отримує повноцінний «зелене світло». Один з її напрямків - персональна дискредитація президента, у якого є 20-23% відсотки твердої підтримки, і якого поки можна було діставати тільки через Іловайськ та Дебальцеве. На відміну від Яценюка, який сам себе дискредитує, або Верховної Ради, дискредитацією якій зайняті Оппоблок і Ляшко, Порошенко для Кремля залишається «твердим горішком» і в шоколаді. Розгризти його Кремль і намагається за допомогою одкровень Фірташа, використовуючи деяку зацікавленість у його справі самій Австрії.

 

03 Травня 2015

ВСІ НОВИНИ ТЕМИ

London is the capital of GB або наскільки українці володіють англійською мовою? Інфографіка.

Англійська - найпопулярніша мова на планеті, але для більшості людей, які її знають ...

29 Листопада 2016
Брусов В., Гриджук В.

Найпопулярніші сайти в Україні: рейтинг за жовтень 2016 року

Жовтневий рейтинг популярних сайтів відрізняється зростанням у Wikipedia.org, Sinoptik.ua, Blogspot.com, Kinopoisk.ru, такі дані ...

16 Листопада 2016
Гриджук В.

Ідеальний держслужбовець на думку українців. Інфографіка.

Компанія TNS разом з Національною радою реформ оприлюднили дані дослідження в якому українців ...

08 Листопада 2016
Гриджук В.

Релігія в житті України: скільки українців вважають себе віруючими. Інфографіка.

Згідно з даними дослідження TNS MMI, близько 56% українців вважають себе віруючими, за ...

01 Листопада 2016
Гриджук В.

Що українці читали на Wikipedia у вересні: Паралімпіада, Бабин Яр та вибори

Феноменальний виступ українських атлетів на літніх Паралімпійських іграх збільшив інтерес до однойменної статті ...

27 Жовтня 2016
Гриджук В.

ТОП 25 найпопулярніших сайтів в Україні: рейтинг за вересень 2016 року

За даними дослідження Kantar TNS CMeter у вересні спостерігалося скорочення охоплень майже всіх ...

18 Жовтня 2016
Гриджук В.

ТОП 25 найпопулярніших сайтів в Україні: рейтинг за серпень 2016 року

"Інтернет асоціації України" оприлюднила традиційний рейтинг сайтів серед української інтернет-аудиторії за ...

13 Вересня 2016
Гриджук В.

Товарообіг між Україною та Німеччиною зріс на 20,3%, - DW.

Країни колишнього Радянського Союзу продовжують втрачати значення для німецького бізнесу: обсяги експортно-імпортних операцій ...

31 Серпня 2016
Гриджук В.

ТОП 25 найпопулярніших сайтів в Україні: рейтинг за липень 2016 року

Маркетингова компанія TNS оприлюднила дані власного щомісячного дослідження української аудиторії інтернету CMeter. Як ...

08 Серпня 2016
Гриджук В.

Менше 5% українців відносяться до Путіна позитивно, - соцопитування.

Російський президент Володимир Путін побив всі рекорди негативного ставлення серед українців. Про ...

21 Липня 2016
Гриджук В.