Богемський гай: місце, де понад 100 років збираються найвпливовіші люди США

Джерело зображення businessinsider.com
Джерело зображення businessinsider.com

Що особливого в щорічній традиції збиратися в лісі навколо багаття та обмінюватися новинами? На перший погляд - нічого, тільки якщо ті, хто збираються, не є наймогутнішими людьми США.

Богемський гай, розташований в Каліфорнії, неподалік від містечка Монте-Ріо, став притулком для американської еліти ще в кінці XIX століття. Місце підібрано якнайкраще: мальовничий берег річки, зарослий густим лісом секвої, надійно приховує від сторонніх очей тих, хто хоче пару тижнів відпочити від управління світом.

Членами клубу "Богемський гай" були майже всі президенти-республіканці та деякі демократи. Мільйонери, власники медіаімперій, знамениті актори, режисери, письменники... Щоб увійти в Богемський клуб, потрібно бути або знаменитим, або впливовим, або дуже-дуже багатим.

1900-і, члени Богемського клубу відпочивають під тентом в гаю. Зліва направо: письменник Портер Гарнетт, письменник Джордж Стерлінг, письменник Джек Лондон

"Богемський" гай називається тому, що на зорі свого існування, в 1870-і роки, відвідували гай переважно представники богеми: актори, письменники, поети. Покровитель Богемського гаю - католицький мученик Ян Непомуцький, який навіть під тортурами не розповів таємницю сповіді королеви. Натяк на те, що все, що відбувається в гаю має залишатися таємницею для зовнішнього світу.

Символ гаю - мудра сова. Дев'ятиметрова статуя сови стоїть біля озера в гаю і бере участь в ритуалах і постановках клубу. Усередині сова порожниста, в ній встановлено гучномовці, а говорить вона голосом тележурналіста Волтер Кронкайта, одного з колишніх членів гаю.

Дев'ятиметрова сова біля озера, де відбувається церемонія "спалювання турбот"

Девіз Богемського гаю - "Павукам, які плетуть павутину - вхід заборонений" (Weaving Spiders Come Not Here). Тобто всім хто приїжджає в гай рекомендується відірватися від роботи й не обговорювати ні політику, ні бізнес. У теорії звучить добре, але відомо, що саме в гаю був придуманий "Проєкт Манхеттен" - програма по розробці ядерної зброї, що почалася в 1942 році.

Літо 1967 року в Богемському гаю. Зліва від Харві Хенкока, що стоїть по центру, сидить Рональд Рейган. Праворуч - Річард Ніксон

Жінкам в Богемський гай вхід заборонений. Так само як і чоловікам без спеціального запрошення від члена клубу. Фактично Богемський гай - це такий бойскаутський табір для найсильніших світу цього. В наші дні Богемський гай займає площу 11 квадратних кілометрів, і охорона у гаю така, що їй позаздрить і Пентагон. Підвищені заходи безпеки застосовують в липні, коли на двотижневий зліт приїжджають більшість членів клубу.

Найвпливовіші люди світу під час обіду в Богемському гаю.

З'їзд відкривається церемонією "Спалення турбот": в перший ж вечір члени клубу беруть участь у спаленні символічного опудала турбот, поміщеного на вівтар. Церемонія проходить біля озера поруч з дев'ятиметровою совою. З цим обрядом пов'язано безліч чуток. Так, у 2000 році журналіст Алекс Джонс, який незаконно потрапив на територію гаю, назвав церемонію "сатанинською". Однак, за сто з гаком років американці так звикли до дивного чоловічому клубу в лісах секвої, що великого ажіотажу ця заява не викликала.

1907 рік, церемонія "Спалення турбот"

Двотижневе перебування в гаю закінчується розкішною костюмованою постановкою, в якій беруть участь до 300 членів клубу. У 1970-ті у зовнішній світ спливла інформація про те, що одна постановка коштує близько 30 тисяч доларів, в перерахунку на сучасний курс - близько 145 тисяч доларів. Загалом, недешевий аматорський театр.

Про те, щоб стати членом гаю, мріє кожен, хто досяг в США якихось висот - не важливо, в політиці, бізнесі, журналістиці або спорті. Адже в гаю можна запросто підійти до віцепрезидента і просто заговорити. Адже всі, хто потрапив в гай, відразу стають "своїми". Пародії або відсилання до Богемського гаю зустрічаються в багатьох книгах і фільмах. Наприклад, в серіалі "Картковий будиночок". Гай там називається Єлисейські поля (Elysian Fields).

Читайте за темою: 5 людських помилок, які призвели до серйозних наслідків

27 Жовтня 2020 Брусов В.

ВСІ НОВИНИ ТЕМИ

Як працювала безконтактна доставка їжі під час чумного карантину 1666 року

Ніхто не хотів би опинитися в Англії 1666 року. Тому що саме тоді ...

28 Листопада 2020
Голуб С.

Шведський дизайн: 10 головних принципів

Практичний і функціональний, близький до природи та екологічний, шведський дизайн - одна з ...

26 Листопада 2020
Гриджук В.

20 найкращих поз для красивих жіночих фото

Цей пост стане у пригоді як фотографам, так і дівчатам, які хочуть завжди ...

24 Листопада 2020
Козак І.

ТОП 15 найкращих фільмів про Різдво: дивитися обов'язково

Різдво - час, коли в домі збираються найближчі друзі та рідні, а в ...

23 Листопада 2020
Козак І.

Гривня, єна, долар: що означають назви грошей

Щодня, дістаючи з гаманця купюри та розраховуючись ними за ті чи інші товари ...

23 Листопада 2020
Брусов В.

23 класичні жарти Марка Твена

Рівно 155 років тому Марк Твен опублікував своє перше оповідання "Славнозвісна жаба-стрибунка з ...

17 Листопада 2020
Гриджук В.

Дитячі колискові пісні українською мовою: топ 25

За твердженням психологів, колискові потрібні не тільки малюкам та новонародженим, але й діткам ...

17 Листопада 2020
Брусов В.

Найбридкіша і найбажаніша робота у дворі англійських королів

У Середньовіччі найнадійнішим способом розжитися владою і грошима було спілкування з королями. Вони ...

15 Листопада 2020
Козак І.

Це вражає: найдивовижніші кордони між країнами (ФОТО)

Коли ми думаємо про кордони між країнами, ми часто гадаємо, що вони або ...

15 Листопада 2020
Гриджук В.

9 шпигунських гаджетів часів холодної війни

XX століття і, особливо, його друга половина, запам'яталися світу не тільки запеклими війнами ...

13 Листопада 2020
Козак І.