Білий дім: де живуть та працюють президенти США (ФОТО)

Джерело зображення stamfordadvocate.com
Джерело зображення stamfordadvocate.com

"Білий дім" - найвідоміший особняк у світі, що водночас є укріпленим командним центром з 1700 співробітниками та домом однієї з наймогутніших людей на планеті.

Будинок має шість рівнів, 132 кімнати, 35 ванних кімнат, 412 дверей і 28 камінів, а для фарбування його фасаду в білий колір потрібно понад 2 тисяч літрів фарби "Whisper White".

Першим жителем будівлі на Пенсільванія-авеню, 1600, 215 років тому, 1 листопада 1800 року, став президент США Джон Адамс. Будівництво особняка в той час ще не було повністю завершено і коштувало 232 тисячі 372 долари.

Будинок виконаний в стилі раннього класицизму, для якого характерно дотримання суворих принципів симетрії та класичної архітектури Стародавньої Греції та Риму. Автором проєкту був архітектор ірландського походження Джеймс Хобан (James Hoban), хоча саме місто Вашингтон забудовувався під керівництвом француза П'єра Чарльза Лефанта.

Співавтором виступив сам перший президент США. Історики схиляються до думки, що за основу був узятий один з палаців Дубліна - Ленстер-хаус (Leinster house) - нині місце засідань парламенту. Проєкт був схвалений, будівництво почалося 13 жовтня 1772 г. 8 років і 2,5 млн. дол. по тому, все було готово, і другий президент разом з першою леді в'їхали в будинок.

Відомої назви резиденція набула не відразу. Її називали "Будинком президентів", "Президентським палацом", "Президентським замком". Офіційно, поєднання "Білий дім" з'явилося в 1901 р. при Теодорі Рузвельті та міцно увійшло в побут.

Проте, той Білий дім, який ми бачимо сьогодні, сильно відрізняється від зразка 1800 р. Кожен новий президент міг реконструювати будинок за своїм бажанням. У 1814 р. він був повністю спалений англійськими військами - не залишилося нічого, крім стін. Все майно було розкрадене мародерами. Пізніше, вдалося повернути тільки картину, автором якої був Джордж Вашингтон, і деякі коштовності. Джеймсу Хобану довелося відновлювати споруду, слідуючи оригіналу. Правда, цього разу стіни замість пісочного кольору фарбували білим. Тоді будинок стали називати "Білим". У ході наступної реконструкції під керівництвом Т. Джефферсона були додані східна і західна колонади. У 1824 і 1829 роках до будинку були прибудовані дві галереї. У 1835 р. в Білому домі були проведені водопровід і центральне опалення. Напередодні Громадянської війни, стало очевидним, що будинок просто переповнений народом і необхідне нове розширення. Так було добудовано Західне крило. У 1901 р. була проведена електрифікація. При В. Тафті був сконструйований перший Овальний кабінет.

Наступне нещастя спіткало Білий дім в 1929 р., коли сталася пожежа в Західному крилі. Всі кімнати першого та другого поверхів цього крила довелося відновлювати з нуля. Коли президентом став Ф. Рузвельт, будинок були змушені переробляти заново - він був не пристосований для пересувань людини в інвалідному кріслі. Крім того, був створений закритий басейн з підігрівом, щоб президентом міг проходити лікувальні процедури. У 1948 р. при Г. Трумені в будівлі з'явився двоповерховий підвал, який служив штабом оперативного керівництва військовими акціями. Він же врятував будинок від повного руйнування, коли з'ясувалося, що тодішні дерев'яні опори зовсім згнили. Після цього вони були замінені сталевими.

Воістину грандіозним перетворенням Білий дім піддався за часів дружини Дж. Кеннеді, Жаклін. Для кожної окремої кімнати вона продумала свій інтер'єр в кращих традиціях Французької імперії або Вікторіанської епохи, наповнила дім старовинними меблями 18-19 ст. і музейними експонатами. Будинок постійно поповнювався новими реліквіями та антикваріатом. Тільки при дружині Р. Ніксона, Пет, з'явилося 600 нових. Тут можна побачити й цукорницю Марти Вашингтон, і срібний кавник Абігейл Адамс, і туалетний столик Елеонори Рузвельт. Попри неодноразові реконструкції, первісний задум Джеймса Хоба зберігся.

А це внутрішнє компонування Західного крила, в якому працюють президент США і його апарат. Серед кімнат, які знаходяться в Західному крилі, є:

Сьогодні Білий дім разом з прилеглою територією займає площу близько 7,2 гектара, в ньому є 6 поверхів, 132 кімнати, 35 ванних, 412 дверей, 147 вікон, 28 камінів, 8 сходів і 3 ліфти, тенісний корт, поле для гольфу, кілька бігових доріжок, басейн, доріжка для боулінгу і кінотеатр. Центральна частина містить житлові кімнати та зали для офіційних зустрічей. Найкрасивішою вважається Блакитна кімната (Blue Room), яка стараннями Джекі Кеннеді була перефарбована в білий і повернула свій традиційний колір тільки при Хіларі Клінтон. Це одна з трьох кімнат, що мають овальну форму. Вона використовується для зустрічей або невеликих обідів. Над Блакитною кімнатою розташована Жовта овальна кімната (Yellow Oval room). Тепер це місце зустрічі глав держав напередодні офіційного обіду. На першому поверсі знаходиться третя овальна кімната - Дипломатична приймальня (Diplomatic Reception Room), через яку можна потрапити в Білий дім. У цьому приміщенні президент проводить зустрічі з іноземними послами та приймає глав держав.

Інші відомі куточки Білого дому - Зелена кімната (Green Room, місце для чаювань), Червона кімната (Red Room, невелика вітальня і музичний зал), Фарфорова кімната (China Room, містить колекції фарфорових виробів), Кімната карт (Map Room, в якій Ф. Рузвельт під час війни займався вивченням карт) і ін. На Парадному поверсі (State Floor) розташована більшість вищеописаних кімнат, а також столові. Всі сімейні приміщення - спальні та вітальні - знаходяться на третьому. Всесвітньо відомий Овальний Кабінет (The Oval Office) розташований в Західному крилі того ж поверху.

Овальний кабінет.

Напевно, бувши найвідомішою кімнатою Білого дому, Овальний кабінет є основним робочим місцем президента. Вікна виготовлені з куленепробивного скла.

Зал кабінету.

Тут президент проводить зустрічі з міністрами. Подібні засідання рідко проводяться в Білому домі. Президент завжди сидить посеред столу.

Ситуативна кімната.

Президентська кімната.

У минулому ця кімната використовувалася як робоче місце секретарів або президента. Зараз приміщення використовується як їдальні.

Кабінет віцепрезидента.

Кабінет Рузвельта.

Рожевий сад.

Західна колонада використовується співробітниками Білого дому для пересувань між Західним крилом і офіційною резиденцією.

Одна з колонад Білого дому "змальована" з французького особняка "Chateau de Rastignac". Під час будівництва використовувалася праця рабів. У роботах брали участь європейські майстри та робітники-іммігранти. Орнаменти були справою рук шотландців, кладка - ірландців і італійців. Довгий час Білий дім залишався найбільшим будинком Америки. Поки велася реконструкція, Дж. Медісон жив в "Octagon House", в наш час - штаб-квартира Американського інституту архітекторів, а Ф. Рузвельт - в сусідньому особняку "Blair House". Цілодобово на кухні працюють 5 шеф-кухарів, готових будь-якої миті подати обід на 140 персон і понад 1000 легких закусок. Напередодні різдвяних свят, в Білому домі встановлюється головна ялинка країни.

Тут показана центральна частина Білого дому, в якій знаходяться як приватні приміщення першого сімейства, так і кімнати для державних заходів. Серед кімнат, що знаходяться в цій частині Білого дому, є:

Голуба зала.

Закрита Східна колонада веде уздовж сімейного театру до Східного крила.

1 Кінозал

Крім перегляду фільмів президент в цьому залі репетирує свої промови.

2 Північний вхід

Сюди під'їжджають перед зустрічами офіційні гості.

3 Пресцентр

Колишній басейн. Ніксон перетворив його в зал для пресконференцій.

4 Розарій

У гарну погоду тут збирають журналістів.

5 Зал кабінету міністрів

Тут проходять штатні засідання міністрів.

6 Овальний кабінет

З 1933 року це офіційний робочий кабінет президента.

7 Просто кабінет

Кімната, яка використовується багатьма президентами як робочий кабінет.

8 Їдальня

Тут президент їсть і тут же дивиться телевізор.

9 Кімната Рузвельта

Зал для конференцій без вікон.

10 Центр підвищеної безпеки

У 2006 році був обладнаний новітньою технікою, включаючи шість плоских телеекранів для проведення відеоконференцій з усім світом.

11 Бюро віцепрезидент

Резиденція в розрізі

1 Тренажерний зал

Був обладнаний на прохання Білла Клінтона.

2 Сонячна кімната

Улюблене приміщення багатьох президентських сімей.

3 Спальня Лінкольна

Колишній кабінет Лінкольна. Нині - спальня для гостей.

4 Перукарня

Тут наводять лиск на першу леді та президента.

5 Кухня

Для споживання їжі в приватному порядку.

6 Жовта овальна кімната

Для важливих приватних зустрічей.

7 Східна кімната

Місце для пообідніх розваг. Також тут виставлялися труни з Кеннеді й Лінкольном для урочистого прощання з убитими.

8 Зелена кімната

Використовується як спальня.

9 Синя кімната

Ще одна вітальня. Використовується для запису ТВ-звернень.

10 Червона кімната

Зазвичай тут збирають невеликі звані вечері з живою музикою.

11 Обідня зал

Вміщує 140 осіб. Використовується для зустрічей президента з народом.

12 Кухня з комори

Місце проживання п'яти кухарів вищої категорії.

13 Медпункт

Тут завжди чергує лікар з купою необхідного обладнання на будь-який випадок.

14 Штаб

Під час Другої світової тут був командний пункт. Зараз це зал для телевізійних інтерв'ю.

15 Дипломатична вітальня

Колишня котельня.

16 Південна тераса

Тут часто проводяться офіційні фотографування.

17 Кабінет першої леді

З 1942 року тут розташовується робоча кімната більшості жінок президентів.

18 Бомбосховище

Бункер з тунелями, які ведуть до таємних виходів в місто. За ідеєю, з цього підпілля президент в разі чого буде керувати залишками армії.

Читайте за темою: Богемський гай: місце, де понад 100 років збираються найвпливовіші люди США

12 Листопада 2020 Гриджук В.

ВСІ НОВИНИ ТЕМИ

Чому нації занепадають: найкращі цитати та вислови з книги

"Чому нації занепадають" - неймовірна книга, яка дає відповідь на одвічне питання: чому ...

25 Серпня 2021
Голуб С.

Як бути хорошим гостем і господарем: правила етикету XIX століття, які досі актуальні

Підлаштовуйтеся один під одного і не забувайте про ввічливість, щоб зробити спільне перебування ...

16 Червня 2021
Козак І.

10 чудових комедій для жінок, які допоможуть розслабитися

Іноді душа вимагає перегляду душевної кінокартини, через яку не потрібно навантажувати мозок і ...

10 Травня 2021
Гриджук В.

Найкрасивіші та наймальовничіші села Канади: ТОП 10

Коли більшість людей думають про Канаду, вони уявляють собі великі міста, такі як ...

10 Травня 2021
Голуб С.

11 захоплюючих книг з обов'язкового списку Гарвардської школи бізнесу

У нинішньому різноманітті бізнес-літератури легко заплутатися. Щоб допомогти Вам з вибором, автор HubSpot ...

23 Лютого 2021
Гриджук В.

Як нас дурять супермаркети: 10 хитрощів, про які варто знати

Маркетологи використовують ці хитрощі, щоб змусити вас витратити гроші на те, що ви ...

15 Лютого 2021
Козак І.

20 фраз, які змусять вашу дитину дослухатися до вас

Наша дитина є найкращим нашим відображенням. І коли вона погано поводиться, подумайте, що ...

08 Лютого 2021
Козак І.

Що дивитися після Бріджертонів: найкращі історичні фільми та серіали

Серіал "Бріджертон" (Bridgerton) на Netflix обігнав "Ферзевий гамбіт", "Академію Амбрелла" і "Люцифера" за ...

08 Лютого 2021
Гриджук В.

Робота, команда, креатив: поради Вінстона Черчілля, як позбутися від нудьги дорослого життя

Дуже часто дорослішання стає синонімом нудної, монотонної роботи, через яку не залишається час ...

02 Лютого 2021
Гриджук В.

День святого Валентина: 100 ідей для подарунка на 14 лютого

День всіх закоханих - чудовий привід продемонструвати свої почуття другій половинці, залишилося лише ...

01 Лютого 2021
Козак І.