15 найгірших помилок, які люди роблять у 20 років.

Фото businessinsider.com
Фото businessinsider.com

Помилки, які ми робимо у віці від 20 до 30 років, здатні змінити все життя - на гірше. Добре бути молодим - після будь-якої помилки нескладно оговтатися, зробити висновки і переробити все заново.

Однак і в двадцять п'ять можна зробити невірний вибір, який буде мати довгострокові наслідки, - наприклад, не почати відкладати гроші.

Серед тем, які обговорюються на популярному сайті питань і відповідей Quora, деякі піднімаються особливо часто. Американське інтернет-видання businessinsider.com вибрало найгірші помилки, які роблять люди у віці від 20 до 30 років. Ці помилки здатні вплинути на професійне майбутнє і особисте життя - так що постарайтеся їх уникнути.

1. Думати, що для успіху вистачить освіти і таланту.

Добре бути розумним, талановитим і освіченим, але без важкої праці все це не гарантує великих звершень. Сільві ді Джусто, засновник Executive Consulting Image, каже: "Я провів молодість в корпоративному середовищі, і пам'ятаю, як ми працювали ночами і у вихідні. В цей час моя кар'єра визначалася пролитим потом, працьовитістю і наполегливістю. Я зрозумів, що дуже рідко виходить зрізати кути. Успіх не дається просто так. Ніколи."

2. Нехтувати власним здоров'ям.

Дорослішаючи, ми поступово розуміємо, що жити, як в студентські роки, вже не виходить. Меггі Сазерленд Різак пише: "Одного разу в 28 ви прокинетеся з таким похміллям, що заречетесь пити до ранку на все життя". І чим більше проходить років після випуску, тим більше шансів, що споживання алкоголю, куріння або нездорове харчування перейдуть з категорії прийнятної поведінки в ранг небезпечних звичок. Майкл Уестон, професор, що займається питаннями комунікацій, каже, що молоді варто також звернути увагу на стан психіки, оскільки дуже часто психологічні проблеми виникають якраз з 20 до 30 років.

3. Не відкладати гроші.

Згідно з недавнім опитуванням, проведеним компанією Bankrate, серед 1 тис. людей, у 69% молоді у ​​віці з 18 до 29 років взагалі не було пенсійних заощаджень. Пенсія здається дуже далекою, але якщо не почати відкладати на неї якомога раніше, згодом можна сильно про це пошкодувати. Підприємець Адітья ратні каже, що можна інвестувати потроху, головне - послідовно.

4. Вважати, що щастя і гроші - одне і те ж.

Джо Чой зауважує, що висока зарплата і престижна робота, звичайно, можуть зробити нас задоволеними, але для справжнього щастя потрібно набагато більше. Якщо зараз ви ганяєтеся за грошима замість того, щоб займатися улюбленою справою, пізніше про це неминуче доведеться пошкодувати.

5. Здаватися при перших ознаках проблем.

Кінець серйозних відносин, звільнення з роботи, крах стартапу - все це здається дуже страшним, коли відбувається вперше. Невдачу потрібно використовувати як матеріал для самовдосконалення, а не як привід наступного разу ставити собі більш прості цілі. Каролін Чо пише: "Коли я прокинулася на наступний день після звільнення, то зрозуміла, що це не кінець світу. А коли мене кинули, навчилася розрізняти хороші і погані відносини; я усвідомила те, що і так відчувала, але не могла собі пояснити, поки відносини не закінчилися".

6. Залежати від чужої думки.

На початку кар'єри важливо не дозволяти іншим робити вибір за вас. Лорі Грейнер, відома своїм жорстким підходом до інвестицій, каже кожному підприємцю, з яким працює, що ніколи не дозволяє чужій думці впливати на її рішення. Вона заявляє: "Ваш успіх буде залежати від того, як ви себе сприймаєте: від цього залежить і те, що про вас думають інші".

Читайте за темою: Правило 1%: чому одні люди отримують все, а інші нічого?

7. Бути нетерплячим.

Багато людей вважає, що до 30 обов'язково потрібно встигнути створити сім'ю, придбати власну квартиру або будинок і мати план розвитку кар'єри на 10 років вперед. Це зовсім не обов'язково. Будьте терплячі і зосередьтеся на поточному моменті. Христина Рот, засновник і директор Matisia Consultants, каже: коли вона була молодшою, то відчувала, що потрібно всього домогтися якомога швидше; це турбувало її і було контрпродуктивно. Вона розповідає: "Після 20 років я, нарешті, засвоїла концепцію відкладеної винагороди. На цьому етапі важливіше звернути увагу на рішення, які визначатимуть все ваше подальше життя".

8. Намагатися всім догодити.

Буває приємно і зручно підтримувати дружні відносини з колегами, але всім сподобатися неможливо. На початку кар'єри здається природним шукати дружби начальника, колег або клієнтів. Насправді варто усвідомити, що деяким з оточуючих ви просто не подобаєтеся, змиріться з цим і йдіть далі. Чо каже: "Звичайно, завжди знайдеться хтось, кому ти не сподобаєшся. Шкода, я пізно це зрозумів".

9. Думати, що будь-яка дружба - назавжди.

Сазерленд Каттер запитує: "Як думаєте, ваші інститутські приятелі назавжди залишаться з вами? До сорока років більшість з них ви насилу зможете згадати". Коли друзі живуть в інших містах, набагато краще розумієш, хто тобі дорогий і на кого варто витрачати час.

10. Думати, що переїзд на нове місце може вирішити всі проблеми.

Подорожі та життя в новій країні надзвичайно розширюють кругозір. Подорожувати між 20 і 30 - прекрасно. Однак Чо застерігає: не думайте, що, змінивши місце проживання, ви знайдете сенс життя.

11. Створювати навколо себе порожнечу.

Звичайно, хороші відносини на роботі важливі. Але якщо жити у вузькому маленькому світі, почнеш вузько дивитися на весь світ. Задумайтеся про те, що вас оточує. Джон Леві, засновник мережі Influencers, каже: "Люди навколо впливають на все: скільки ви займаєтеся в спортзалі, який одяг носите, скільки ви заробляєте, яку систему цінностей підтримуєте. Так що, якщо ви хочете жити повним радості і досягнень життям, ви повинні ретельно вибудовувати відносини з хорошими людьми, яких ви поважаєте, і без жалю відкидати шкідливі знайомства".

Читайте за темою: 26 успішних людей, які колись були невдахами

12. Бачити світ чорно-білим.

Автор і інвестор Джеймс Альтушер вважає, що багато молодих людей страждають максималізмом. Наприклад, деякі вважають, ніби повинні вибрати між кар'єрою заради особистого успіху і справою, що приносить користь суспільству, не розуміючи, що особистий інтерес і суспільна цінність не обов'язково суперечать один одному.

13. Шукати свою "другу половинку".

Ідеальних стосунків не буває, над ними потрібно працювати. Деякі з нас до 30 років більшу частину часу залишаються самотніми, інші весь час знаходяться в пошуку потенційного чоловіка або дружини. Якщо належити до других, завжди є небезпека заплутатися в своїх фантазіях і мріях, і вирішити: "ось зараз я знайду людину, з якою все складеться ідеально". Реальні довгострокові відносини - завжди робота. Мітеш Джейн пише: "Це постійні жертви, компроміси, прийняття чужих недоліків і пояснення мотивів своїх дій. Але в цьому ж і задоволення!".

14. Намагатися планувати на роки вперед.

Чо каже: "Важко передбачити, що трапиться через кілька років і де ти будеш працювати". Так що перестаньте складати плани на п'ятирічку і зосередьтеся на поточних завданнях.

15. Думати, що всім, крім вас, все легко дається.

Сартак Прана пише: "У молодості може здатися, що друзі краще справляються з кар'єрою і більш впевнені в собі". Але незалежно від доходу, роботи або життєвої ситуації, кожній молодій людині треба багато чого дізнатися про життя - цей процес не припиняється до нашого останнього подиху.

/ усі фото - Business Insider

Читайте за темою: 100 важливих питань, які змінять ваше життя на краще

22 Жовтня 2020 Козак І.

ВСІ НОВИНИ ТЕМИ

Відчуття природної краси: садово-паркове мистецтво Японії

Протягом багатьох століть в Японії створювалися різні типи садів і парків. Які ж ...

12 Листопада 2020
Гриджук В.

Білий дім: де живуть та працюють президенти США (ФОТО)

"Білий дім" - найвідоміший особняк у світі, що водночас є укріпленим командним центром ...

12 Листопада 2020
Гриджук В.

Розпорядок дня найвидатніших людей планети: інфографіка.

В якій годині прокидалися, працювати та відпочивали найвідоміші творчі люди в історії людства? ...

05 Листопада 2020
Брусов В.

Мікрокредит: чим швидкі гроші небезпечні для українців

"Національний банк України" пояснив, чим небезпечні мікрокредити і радить обережно до них ставитися. ...

05 Листопада 2020
Брусов В.

Найвідоміші фільми кожної країни Європи (КАРТА)

В Інтернеті з'явилася ще одна пізнавальна карта, яка стане чудовим посібником для порівняння ...

04 Листопада 2020
Гриджук В.

6 найдорожчих скарбів, які знайшли аматори

За кілька тисячоліть в землі накопичилася величезна кількість дорогоцінних монет, ювелірних прикрас, зброї та скарбів ...

03 Листопада 2020
Козак І.

Забуті Богом: 9 найізольованіших поселень на Землі (ФОТО)

Коли жителі цих віддалених населених пунктів кажуть, що вони живуть "там, де дідько ...

02 Листопада 2020
Брусов В.

15 дивовижних місць світу, які можна відвідати віртуально

Наша планета наповнена безліччю цікавих та надзвичайних місць, які, напевно, більшість із нас ...

02 Листопада 2020
Гриджук В.

Книги, які рекомендує Віталій Портников: ТОП 10

Про те, чому не варто змушувати себе читати книжки, чому література – це ...

30 Жовтня 2020
Голуб С.

Загадка, яку Ілон Маск пропонує розв'язати на співбесіді

Про це питання згадується в біографічній книзі "Ілон Маск: Tesla, SpaceX і дорога ...

30 Жовтня 2020
Брусов В.