12 неймовірних сайтів для тих, хто цікавиться космосом

Джерело зображення мережа Інтернет
Джерело зображення мережа Інтернет

Космос - це те, що багатьох заворожує.

Кожного дня відбуваються технічні досягнення, проводяться великі дослідження і навіть історичні річниці, пов'язані з космічним простором.

Щоб ми робили без цих цінних сайтів, блогів та особистих сторінок, які присвячені космосу?

На сьогодні у нас є дуже багато джерел інформації, і ми впевнені, що у вас є улюблені, але ось наш список 12 найкращих блогів та веб-сайтів з астрономії.

1. If The Moon Were Only 1 Pixel

Більшість людей взагалі не уявляють собі, наскільки великий космос. А він неймовірно величезний. Сайт If The Moon Were Only 1 Pixel наочно показує справжні розміри Сонячної системи. Основою масштабу є діаметр Місяця - тут він дорівнює 1 пікселю. Є українська версія сайту.

2. Heavens-Above

На сайті можна ввести своє місце розташування і дізнатися, які видимі супутники пролетять у вас над головою найближчим часом. Також тут представлена об'ємна візуалізація МКС, інтерактивна карта неба, база даних про тисячі супутників, відомості про майбутні затемнення, астероїди, комети та багато іншого.

3. Google Sky

Сервіс від Google дозволяє переглядати космічний простір навколо Землі. За допомогою кнопок внизу сторінки можна легко знаходити сузір'я і милуватися знімками телескопів Hubble, GALEX або Spitzer. Фотографії галактик і зірок доповнені найдокладнішими описами.

4. Google Moon

Детальна інтерактивна карта Місяця, на якій можна побачити місця висадок експедицій космічних кораблів "Аполлон" і досліджувати незліченні кратери. Також тут є фотографії місячної поверхні, зроблені різними апаратами, і карта висот супутника нашої планети.

5. Google Mars

Як Google Moon, тільки для Марса. Прокручуючи карту, можна оглянути поверхню Червоної планети й дізнатися, які на ній є гори, кратери та каньйони. Також можна побачити місцеперебування всіх космічних апаратів, які коли-небудь здійснювали туди посадку, починаючи з радянського "Марс-2" і закінчуючи сучасними Curiosity та InSight.

6. WorldWide Telescope

Аналог Google Sky, створений Microsoft. Сервіс має знімки зоряного неба, тривимірні моделі планет і Сонця, а також панорамні фотографії з різних космічних апаратів, які коли-небудь приземлялися на поверхні небесних тіл. Крім веб-версії у WorldWide Telescope є десктопний клієнт для Windows.

Читайте за темою: 3D-тур по українській антарктичній станції Академік Вернадський

7. NASA’s Eyes

NASA's Eyes пропонує стати за пульт управління марсоходом Curiosity, вивчити модулі цієї автономної лабораторії, а також познайомитися з Мережею далекого космічного зв'язку НАСА (Deep Space Network, DSN). DSN - комплекс радіотелескопів і засобів обміну даними, розташованих в США (Каліфорнія), Іспанії (Мадрид) та Австралії (Канберра). Вони досліджують Сонячну систему і підтримують зв'язок з міжпланетними космічними апаратами.

8. Solar System Exploration

Спеціальна сторінка NASA, присвячена всім планетам і супутникам Сонячної системи. Небесні тіла красиво анімовані, так що ними можна просто милуватися. Але крім чисто естетичної насолоди, сервіс надає і наукові відомості про характеристики планет, і знімки небесних тіл, зроблені різноманітними космічними апаратами.

9. 100,000 Stars

Творці 100,000 Stars не рекомендують використовувати їх візуалізацію 119 617 зірок для навігації в космічних подорожах, тому що нікому не вдалося перевірити її правдивість. Занурюючись в це величезне скупчення небесних тіл, ви познайомитеся ближче тільки з 89 зірками. Однак цього цілком достатньо, щоб оцінити жахливі розміри нашої галактики Чумацький Шлях, які буквально не вкладаються в голові.

10. Rocket Launch History

Довідник Rocket Launch History пам'ятає про всі запуски на орбіту Землі. Всього в базі даних понад 5 000 запусків з 30 стартових майданчиків. Переглядати їх можна за допомогою хронологічної шкали. Також список збоку дозволяє показати запуски до інших небесних тіл, наприклад Місяці або Марсу, і злети носіїв SpaceX.

11. HubbleSite

Сайт відомого космічного телескопа "Хаббл", який майже три десятки років літає навколо орбіти Землі, продовжуючи створювати все нові та нові дивовижні фотографії. З ними можна ознайомитися на HubbleSite. Телескоп спостерігає як за відносно близькими до нас планетами Сонячної системи, так і за нескінченно далекими галактиками, яких так багато, що ніхто не здужає їх порахувати.

12. Astronomy Picture of the Day

На цій сторінці кожен день публікуються нові фотографії космосу, зроблені астронавтами, камерами МКС, космічними телескопами та супутниками або ж наземними обсерваторіями. Всі ці знімки супроводжуються коротким поясненням від професійного астронома. Іноді тут трапляються і відеоролики.

Читайте за темою: Онлайн-екскурсії: Google запустив 50 віртуальних турів музеями світу

11 Грудня 2019 Голуб С.

ВСІ НОВИНИ ТЕМИ

Вище гір: мегаполіси, які розташовані найвище у світі (ІНФОГРАФІКА)

Фахівці сайту Visual Capitalist порівняли міста з населенням понад 1 млн ...

15 Лютого 2021
Голуб С.

Як зарядити Айфон або Айпад максимально швидко: 5 способів

Чим більше функцій смартфона і планшета ми використовуємо, тим швидше сідає батарея. ...

17 Грудня 2020
Козак І.

Як видалити сторінку в Фейсбук. Покрокова інструкція.

Видалення профілю у Facebook раніше було довгим і виснажливим процесом, але зараз все ...

14 Грудня 2020
Гриджук В.

Як видалити сторінку в Instagram. Покрокова інструкція.

Instagram - чудовий додаток, який допомагає бути в курсі подій із життя Ваших ...

10 Грудня 2020
Брусов В.

Як світло від телефону впливає на ваше здоров'я

Не уявляєш, як піти в ліжко без того, щоб ще разок перевірити соціальні ...

28 Листопада 2020
Брусов В.

Нові хакерські способи обману, про які мало хто знає

У даній статті kozakorium.com розповість про нові способи обману користувачів, які почали все ...

13 Листопада 2020
Брусов В.

До середини листопада на небі буде видно усіх 7 планет Сонячної системи

Усі сім планет поза межами Землі буде видно в нічному небі. Всі планети ...

06 Листопада 2020
Козак І.

Найбільша в світі сонячна електростанція з'явиться в Австралії

Найбільша у світі сонячна електростанція з'явиться на півночі Австралії. Початок будівництва Australia-ASEAN Power ...

27 Жовтня 2020
Брусов В.

Ukrainian Live Classic: з'явився додаток з українською класичною музикою

Ukrainian Live Classic - перший застосунок з українською класичною музикою, який ...

23 Жовтня 2020
Голуб С.

5G: 10 цікавих фактів про зв'язок п'ятого покоління

5G - абревіатура від англійських слів fifth generation, "п'яте покоління", тобто наступне після ...

14 Жовтня 2020
Брусов В.