Вивчення іноземних мов: 3 неочікуваних бонуси

Фото fastcompany.com
Фото fastcompany.com

Професор психології та маркетингу Університету Техасу Арт Маркмен пояснює, як вивчення іноземних мов відкриває в нас нові можливості.

Пам'ятайте уроки іспанської мови в сьомому класі? Звісно, пам'ятаєте. Але чи запам'ятали ви що-небудь з них? У якийсь момент ви кинули вивчення мови, і все, що було вивчено до цього, щасливо забулося.

Насправді вивчення мов у дорослому віці допомагає мозку досягти успіху в інших сферах життя, навіть якщо ви не опануєте їх досконало. І ось як це діє.

1. Ви станете вирішувати проблеми на інтуїтивному рівні

Мозок дозріває, починаючи з раннього підліткового віку, і як тільки цей процес запускається, ми починаємо підходити до проблем більш аналітично. Дорослі, як правило, шукають рішення, розбиваючи завдання на складові частини. Це, звичайно, непогано, але аналіз - не єдиний спосіб вирішити проблему.

Вивчаючи мову, ми не просто вбираємо всі граматичні правила, свідомо застосовуючи їх кожен раз, коли хочемо щось сказати. Набагато важливіше застосування безлічі мовних варіантів, які використовуються в одній ситуації за одною, сприйняття лінгвістичних моделей в контексті, а потім вивчення їх структури.

Чим комфортніше вам говорити новою мовою, тим менше ви покладаєтеся на її граматичні правила. Вам стає простіше спілкуватися з незнайомцями. У той же час ваш мозок перестає рефлексивно шукати аналітичні рішення і більше покладається на інтуїцію.

2. Ви будете легше переносити невдачі

Одна з ключових причин, чому так важко вивчити нову мову в дорослому житті, - ми ненавидимо відчувати себе некомпетентними. Говорячи рідною мовою, ви легко можете висловити свої думки і бути зрозумілим без особливих зусиль. Але намагаючись спілкуватися мовою, яку ви тільки починаєте вивчати, ви спотикаєтеся на фразах, які зазвичай не викликають труднощів.

Як не крути, це відмінне тренування для мозку. Ви будете на цьому етапі кожного разу, намагаючись оволодіти новою навичкою. І неприємне відчуття, що в чомусь ви не майстер, часто є достатньою підставою, щоб все кинути. Саме тому ваш мозок потребує такого досвіді: чим частіше це трапляється, тим менше дратує, а значить, вам буде простіше навчитися новим навичкам надалі.

Зрештою, єдиний спосіб навчитися чомусь новому - зробити це, і значить, спочатку зробити погано. Ви не можете навчитися говорити будь-якою мовою, не розмовляючи (запинаючись і виглядаючи безглуздо).

Якщо ви не хочете нікому показувати свої помилки при вивченні чогось нового, ви ніколи не отримаєте зворотний зв'язок, необхідний для досягнення результату, і не зможете розширити свій набір навичок. Вивчення нової мови створює можливості для більш комфортного подолання цих труднощів.

3. Ви почнете дивитися на речі по-новому

Нові мови дають вам можливість змінити свої погляди на світ. Без сумнівів, якщо ви навчитеся швидко говорити, ви зможете спілкуватися з багатьма іншими людьми. Це може розширити вашу мережу контактів і дасть можливість познайомитися з цілою низкою культур.

Що менше очевидно, ви також почнете розуміти, що деякі з ваших підходів не настільки ясні і однозначні, якими здавалися раніше. У вас можуть з'явитися питання, про які раніше ви навіть не замислювалися.

Одна мова може кодувати асоціацію між думками і об'єктами інакше, ніж інша - до того, як суб'єктивні інтерпретації починають грати свою роль. Багато людей, які починають вивчати нову мову, виявляють, що вибір нового словникового запасу для знайомих речей на їхній рідній мові змінює їх погляд на ці речі. Ви починаєте бачити, що деякі з неявних відмінностей, які ми робимо, абсолютно довільні. Жодна мова не може бути прозорим відображенням реальних категорій, що існують в світі. Навпаки: те, що ми говоримо, має сенс лише тому, що інші люди, які говорять тією ж мовою, навчилися застосовувати більш-менш однакові терміни до одних і тих самих речей.

Як тільки ви це зрозумієте, ваш мозок почне позбуватися від деяких способів, якими він зазвичай дивиться на речі, і ви почнете бачити по-новому. Ви почнете розуміти, що те, як звикли класифікувати речі - від меблів в спальні до концептуальних завдань, з якими ви стикаєтеся на роботі, - не обов'язково істинно вірний підхід. До того ж зростає число доказів того, що мультикультурний досвід може збільшувати творчий потенціал.

Ні, ви ніколи не зможете досконало освоїти арабську, бенгальську або тагальську мови. Але це не марне зусилля. У спробі вивчити нову мову теж є свої переваги, які можуть поліпшити ваші когнітивні функції безліччю інших способів. Головне почати. І деякий час спокійно перекручувати всі ці дієвідміни. Воно того варте.

Читайте за темою: Цікава статистика Duolingo: мови, які намагається вивчити світ

31 Травня 2017 Брусов В.

ВСІ НОВИНИ ТЕМИ

Найкращі фільми про Першу світову війну: ТОП 10

Перша світова війна - один з найбільших конфліктів за всю історію людства, в ...

15 Серпня 2018
Гриджук В., Голуб С.

Дитячі пісеньки про машинки українською: слухати онлайн

Збірка дитячих пісень про машинки допоможе організувати батькам цікавий та корисний відпочинок для ...

14 Серпня 2018
Гриджук В.

Дитячі пісні про Україну: слухати онлайн

Дитяча пісня про Україну - чудова можливість висловити свою любов до Батьківщини з ...

14 Серпня 2018
Козак І.

Сайти для пошуку роботи в Італії. Найбільший список.

Якщо Ви плануєте їхати в Італію як працівник або вже там знаходитесь, але ...

08 Серпня 2018
Брусов В.

Митрополит Андрей Шептицький: мудрі думки, цитати та вислови

Граф за походженням, з блискучою освітою та хорошими перспективами, покидає усе та йде ...

08 Серпня 2018
Гриджук В.

Любомир Гузар: 10 мудрих цитат про дітей, батьків та дисципліну

Глава УГКЦ кардинал Любомир Гузар завджи говорив, що дитина з перших днів існування ...

01 Серпня 2018
Брусов В.

13 висновків української школярки після року життя в США

Софія Рашкован про різницю в українському та американському підходах до навчання дітей. ...

26 Липня 2018
Гриджук В.

Безкоштовні сервіси для створення інфографіки: топ 10

При всій важливості, яку ми надаємо тексту, незаперечним фактом є те, що зображення ...

15 Липня 2018
Козак І.

"Жінка без сраки – як село без церкви" – 200 висловів про дупу зібрала журналістка Настя Мельниченко

Київська журналістка, 29-річна Настя Мельниченко, вже не один рік збирає давні українські народні ...

18 Червня 2018
Козак І.

Іван Марчук: цитати про Україну, від єдиного українця в топ-100 геніїв сучасності

Іван Марчук - жива легенда, один з найвизначніших українських художників та скульпторів нашого ...

18 Червня 2018
Брусов В.