Вивчення іноземних мов: 3 неочікуваних бонуси

Фото fastcompany.com
Фото fastcompany.com

Професор психології та маркетингу Університету Техасу Арт Маркмен пояснює, як вивчення іноземних мов відкриває в нас нові можливості.

Пам'ятайте уроки іспанської мови в сьомому класі? Звісно, пам'ятаєте. Але чи запам'ятали ви що-небудь з них? У якийсь момент ви кинули вивчення мови, і все, що було вивчено до цього, щасливо забулося.

Насправді вивчення мов у дорослому віці допомагає мозку досягти успіху в інших сферах життя, навіть якщо ви не опануєте їх досконало. І ось як це діє.

1. Ви станете вирішувати проблеми на інтуїтивному рівні

Мозок дозріває, починаючи з раннього підліткового віку, і як тільки цей процес запускається, ми починаємо підходити до проблем більш аналітично. Дорослі, як правило, шукають рішення, розбиваючи завдання на складові частини. Це, звичайно, непогано, але аналіз - не єдиний спосіб вирішити проблему.

Вивчаючи мову, ми не просто вбираємо всі граматичні правила, свідомо застосовуючи їх кожен раз, коли хочемо щось сказати. Набагато важливіше застосування безлічі мовних варіантів, які використовуються в одній ситуації за одною, сприйняття лінгвістичних моделей в контексті, а потім вивчення їх структури.

Чим комфортніше вам говорити новою мовою, тим менше ви покладаєтеся на її граматичні правила. Вам стає простіше спілкуватися з незнайомцями. У той же час ваш мозок перестає рефлексивно шукати аналітичні рішення і більше покладається на інтуїцію.

2. Ви будете легше переносити невдачі

Одна з ключових причин, чому так важко вивчити нову мову в дорослому житті, - ми ненавидимо відчувати себе некомпетентними. Говорячи рідною мовою, ви легко можете висловити свої думки і бути зрозумілим без особливих зусиль. Але намагаючись спілкуватися мовою, яку ви тільки починаєте вивчати, ви спотикаєтеся на фразах, які зазвичай не викликають труднощів.

Як не крути, це відмінне тренування для мозку. Ви будете на цьому етапі кожного разу, намагаючись оволодіти новою навичкою. І неприємне відчуття, що в чомусь ви не майстер, часто є достатньою підставою, щоб все кинути. Саме тому ваш мозок потребує такого досвіді: чим частіше це трапляється, тим менше дратує, а значить, вам буде простіше навчитися новим навичкам надалі.

Зрештою, єдиний спосіб навчитися чомусь новому - зробити це, і значить, спочатку зробити погано. Ви не можете навчитися говорити будь-якою мовою, не розмовляючи (запинаючись і виглядаючи безглуздо).

Якщо ви не хочете нікому показувати свої помилки при вивченні чогось нового, ви ніколи не отримаєте зворотний зв'язок, необхідний для досягнення результату, і не зможете розширити свій набір навичок. Вивчення нової мови створює можливості для більш комфортного подолання цих труднощів.

3. Ви почнете дивитися на речі по-новому

Нові мови дають вам можливість змінити свої погляди на світ. Без сумнівів, якщо ви навчитеся швидко говорити, ви зможете спілкуватися з багатьма іншими людьми. Це може розширити вашу мережу контактів і дасть можливість познайомитися з цілою низкою культур.

Що менше очевидно, ви також почнете розуміти, що деякі з ваших підходів не настільки ясні і однозначні, якими здавалися раніше. У вас можуть з'явитися питання, про які раніше ви навіть не замислювалися.

Одна мова може кодувати асоціацію між думками і об'єктами інакше, ніж інша - до того, як суб'єктивні інтерпретації починають грати свою роль. Багато людей, які починають вивчати нову мову, виявляють, що вибір нового словникового запасу для знайомих речей на їхній рідній мові змінює їх погляд на ці речі. Ви починаєте бачити, що деякі з неявних відмінностей, які ми робимо, абсолютно довільні. Жодна мова не може бути прозорим відображенням реальних категорій, що існують в світі. Навпаки: те, що ми говоримо, має сенс лише тому, що інші люди, які говорять тією ж мовою, навчилися застосовувати більш-менш однакові терміни до одних і тих самих речей.

Як тільки ви це зрозумієте, ваш мозок почне позбуватися від деяких способів, якими він зазвичай дивиться на речі, і ви почнете бачити по-новому. Ви почнете розуміти, що те, як звикли класифікувати речі - від меблів в спальні до концептуальних завдань, з якими ви стикаєтеся на роботі, - не обов'язково істинно вірний підхід. До того ж зростає число доказів того, що мультикультурний досвід може збільшувати творчий потенціал.

Ні, ви ніколи не зможете досконало освоїти арабську, бенгальську або тагальську мови. Але це не марне зусилля. У спробі вивчити нову мову теж є свої переваги, які можуть поліпшити ваші когнітивні функції безліччю інших способів. Головне почати. І деякий час спокійно перекручувати всі ці дієвідміни. Воно того варте.

Читайте за темою: Цікава статистика Duolingo: мови, які намагається вивчити світ

31 Травня 2017 Брусов В.

ВСІ НОВИНИ ТЕМИ

Мультфільми для дітей на англійській: дивитися онлайн

Сьогодні kozakorium.com розповість своїм читачам про мультфільми для дітей англійською мовою, які допоможуть ...

11 Лютого 2019
Гриджук В.

Найкращі іспанські фільми: ТОП 10

Іспанські фільми навіть кіномани часто залишають без уваги, хоча вони й справді дещо ...

04 Лютого 2019
Гриджук В.

Найкращі німецькі фільми: ТОП 10

Німецькі фільми відомі своєю глибокою філософією та психологізмом, що буквально з перших секунд ...

23 Січня 2019
Гриджук В.

ТОП 100: найкращі історичні фільми за весь час

Історичні фільми завжди були в пошані, адже це саме той жанр кіно, який ...

26 Грудня 2018
Гриджук В.

Найкращі фільми про Різдво, які хочеться дивитися знову і знову!

Різдво - скільки магії та дива у цьому слові. Саме з ним ...

25 Грудня 2018
Гриджук В.

Цитати, вислови та афоризми видатних діячів Японії

Зараз про Японію відомо досить багато. Тисячі книг, фільмів й телепередач повинні були ...

11 Грудня 2018
Козак І.

Найкращі французькі комедії: ТОП 10

Дивитися французькі комедії - суцільне задоволення. Вони смішні, практично без жодної вульгарності, а ...

28 Листопада 2018
Козак І.

66-річна модель з України увійшла до списку 100 жінок BBC-2018

66-річна українська модель Лариса Михальцова увійшла до списку 100 надихальних і впливових жінок ...

20 Листопада 2018
Козак І.

Найкращі італійські фільми: ТОП 10

Kozakorium.com пропонує до Вашої уваги найкращі італійські фільми, які варто подивитися хоча б ...

13 Листопада 2018
Гриджук В.

Які книги варто прочитати кожній жінці?

Жінки люблять різні книги. Є серед них історії романтичні та надихаючі, реалістичні та ...

01 Листопада 2018
Брусов В.