Скільки разів Росія насправді хотіла анексувати Крим?

Джерело зображення Obozrevatel
Джерело зображення Obozrevatel

Для більшості українців незаконна анексія Криму у 2014 році стала справжньою несподіванкою та привела у ступор, адже пересічний громадянин нашої держави навіть у найстрашнішому сні не міг собі уявити подібний сценарій.

Але такий розвиток подій був цілком закономірний та навіть логічний з точки зору самої Росії та її бачення світу.

У даній статті kozakorium.com спробує навести факти, які говорять проте, що анексія української території у 2014 році була не випадковою чи спонтанною, а добре спланованою операцією і, в тому чи іншому вигляді, готовою до виконання практично з перших днів проголошення Незалежності.

В 1954 році через важку економічну ситуацію після Другої Світової війни Кримську область було передано до складу України. "Враховуючи спільність економіки, територіальну близькість і тісні господарські та культурні зв'язки між Кримською областю й Українською РСР, Президія Верховної Ради РРФСР постановляє: Передати Кримську область зі складу РРФСР до складу Української РСР.", - йшлося у тому історичному документі.

Після здобуття Україною Незалежності у колах вищого керівництва Росії виникли ідеї з "повернення" території Криму до складу РФ. Щоб не бути голослівними наведемо такі факти:

1. У грудні 1992 року З’їзд народних депутатів РФ доручив Верховній Раді РФ розглянути питання про статус Севастополя, і 9 липня 1993 року, виконуючи це доручення, ВР РФ постановою "Про статус міста Севастополя" оголосила російський федеральний статус міста. (Ви тільки вдумайтесь, місту в складі іншої держави, Росія надала статус федеративного так, наче це її територія!)

2. 5 травня 1992 Верховна Рада Криму проголосила незаконний Акт про державну самостійність Криму. Наступного дня, 6 травня 1992, Верховна Рада Криму прийняла Конституцію, згідно з якою Крим проголошувався суверенною державою у складі України.

3. 21 травня 1992 ВР Росії приймає постанову "Про правову оцінку рішень вищих органів державної влади РРФСР щодо зміни статусу Криму, що прийняті у 1954 році», якою скасовувалася постанова Президіума ВР РРФСР від 5 лютого 1954 "Про передачу Кримської області зі складу РРФСР у склад Української РСР". Водночас ВР Криму приймає нову Конституцію та проголошує державну самостійність Криму. Разом ці два рішення ВР Росії та ВР Криму відкривали шлях до входження Криму у склад Росії.

4. В січні 1994 року в Криму пройшли вибори до Верховної Ради та вибори президента Криму. Перемогу одержали проросійські сепаратистські сили. Президентом був обраний Юрій Мєшков, що відкрито проголошував ідеї приєднання Криму до складу РФ. Нижче можна побачити агітаційний плакат кандидата у президенти Криму від 1994 року.

5. Після 1994 офіційна російська влада зупиняє відкриту підтримку кримського сепаратизму, численні проросійські націоналістичні сили півострова продовжують отримувати підтримку з Росії. В Криму виникають численні організації сепаратистського спрямування, серед яких — "Російський блок", "Російська громада Криму", Народний фронт "Севастополь-Крим-Росія", Євразійський союз молоді.

6. Одним із головних інструментів незаконної окупації півострова став Чорноморський флот РФ. Згідно з низкою угод, які були підписані Україною і РФ з 1994 по 1997 роки, Україна передала РФ в оренду строком на 20 років низку об’єктів у м. Севастополі, Автономній Республіці Крим і у м. Генічеськ (Херсонська область), які забезпечували базування флоту.

Читайте за темою: Українсько-російські війни: руйнуємо міф про "братні народи"

Відповідно до угод РФ могла тримати в Криму до 25 тисяч військовослужбовців та зобов’язалась не розміщувати ядерну зброю. Протягом усіх років базування ЧФ РФ на території України Росія фактично блокувала зусилля щодо остаточного унормування умов тимчасового перебування флоту, систематично порушувала взяті на себе зобов’язання, не допускала представників державної влади України до місць тимчасового базування ЧФ РФ для проведення інвентаризації наданого в оренду майна і земельних ділянок.

7. У вересні 2003 року від російської станиці Тамань Темрюкського району Краснодарського краю у напрямку до острова Тузла починають насипати греблю з метою з'єднання її з російським берегом. Працюючи у три зміни, будівельники споруджують по 150 метрів греблі на день. Перемовини почались після того, як будівельники досягли українського прикордонного понтона.

8. Починаючи з 2008 року Кремль розпочав пропагандистську підготовку до агресії проти України. У пресі, на телебаченні, в Інтернеті реалізовувалися пропагандистські кампанії та спеціальні інформаційні операції. Масовими накладами видавались різноманітні книжки про майбутню російсько-українську війну (джерело).

9. 20 лютого 2014 року — початок збройної, спрямованої та насильницької окупації Кримської автономії та міста Севастополя від України та приєднання їх до РФ на правах так званих суб'єктів федерації.

Усі вище наведені факти, які, до слова, легко перевірити у відкритих джерелах, дозволяють стверджувати, що спецоперація з анексії частини української території була зовсім не випадковою, а давно спланованою та ретельно продуманою. Росія просто чекала вдалого часу, щоб розпочати реалізацію задуманого.

Також слід зазначити, що окупація Криму була тільки частиною масштабнішої гри, яку вело і продовжує вести керівництво РФ: відкрита збройна агресія у Донецькій та Луганській областях, економічна, енергетична та інформаційні війни — усе це складові загального плану, який передбачає повну втрату Україною самостійності та фактичне підпорядкування нас Росії.

Читайте за темою: Наскільки радянська влада не довіряла жителям Галичини

04 Червня 2019 Гриджук В.

ВСІ НОВИНИ ТЕМИ

Короткі СМС привітання українською мовою

У нашій новій добірці короткі смс привітання українською мовою, які ви можете використати ...

15 Жовтня 2019
Козак І.

Банкомат "забрав" картку, що робити? Інструкція.

Кожен власник банківської картки знає, що банкомат може її "забрати" і не повернути. ...

15 Жовтня 2019
Брусов В.

Український Ютуб. Найпопулярніші канали українською. ТОП 10

За кілька останніх років україномовний сегмент найпопулярнішого відеохостингу світу значно виріс. Тепер ...

09 Жовтня 2019
Гриджук В.

Безкоштовні сайти і додатки для вивчення програмування, маркетингу, дизайну та мов. ТОП 30

Безкоштовно навчатися та розвиватися можна не тільки на Coursera, Ivercity і EdX. ...

09 Жовтня 2019
Гриджук В.

8 речей, які в Україні набагато кращі, ніж в Європі

Економіст IMF Group Ukraine Михайло Кухар описав 8 речей, які в Україні набагато ...

09 Жовтня 2019
Козак І.

Привітання з Днем захисника України 2019: поздоровлення українською

Найкращі привітання з Днем захисника України допоможуть вам подякувати українським військовим за їхню ...

09 Жовтня 2019
Голуб С.

Привітання з Покровою Пресвятої Богородиці 2019: картинки, смс, вірші

Красиві привітання з Покровою 2019 українською мовою — у нашій чудовій добірці! ...

04 Жовтня 2019
Голуб С.

Привітання з Днем ангела Олега: картинки, смс, своїми словами, вірші

Чудові привітання з Днем ангела Олега українською мовою подарують хороший настрій іменнику. ...

04 Жовтня 2019
Голуб С.

У Мельбурні відбувся масштабний український фестиваль (ФОТО)

У середині вересня у місті Мельбурн відбувся масштабний фестиваль за участю представників місцевого ...

03 Жовтня 2019
Брусов В.

Зовнішність та характер українців XIX ст. за описом Павла Чубинського (+ФОТО)

У 1872 році почали виходити праці етнографічно-статистичної експедиції в так званому "западно-русском" краї ...

31 Серпня 2019
Козак І.